Wpis z mikrobloga

@Szczepienie: Ok. Fajnie, że podałeś źródła, doceniam, bo często ludzie piszą na podstawie domysłów i tego co gdzieś zasłyszeli/doczytali. Jednak źródła nie posiadają tego co najbardziej mnie interesowało czyli skąd te 9 osób. A masz może wiedzę, skąd wyliczono te 9 osób? Owszem Wikipedia podaje, że według "pewnych źródeł", ale właśnie - jakich?

Odsetek zmarłych w przypadku ludzi chorych wynosił 4% (99 - chorych; 7 - zmarło), w przypadku odczynu poszczepiennego 0,0001%(8.2mln - zaszczepionych; 9 - zmarło). Prosta matematyka. Widzisz różnicę?
Fakt, te 7 jak i 9 osób, to wielka tragedia dla rodzin ofiar, jednak jakby nie patrzeć wybrano mniejsze zło.
Szczepionki może nie są idealne, ale nie ma rzeczy idealnych i nigdy nie będzie. Równie dobrze powinniśmy zrezygnować z leków, bo one też mogą powodować reakcje alergiczne i działania niepożądane, które mogą prowadzić do śmierci. I myślę, że wtedy lepiej było przeprowadzić masową akcję szczepień ludności, niż zostawić to samo sobie, bo mogło zdarzyć się tak, że obecnie wspominalibyśmy jedną z większych epidemii ospy w Polsce. Ale to tylko gdybanie.
Zawsze przeciw takim akcjom znajdą się malkontenci, którzy będą podważać ich sens i słuszność. Tak jak teraz ty podważasz sens tamtej akcji. Spotkałam się z głosami, że podawanie płynu Lugola dzieciom po katastrofie w Czarnobylu było błędem, bo w dłuższej perspektywie powodowało to problemy z tarczycą. Czy tamte działania też były tak samo złe? Nie, bo wybrano mniejsze zło, bo lepiej jet cierpieć na, nie wiem, niedoczynność tarczycy, niż na nowotwór tejże, czy jakiegokolwiek w tej okolicy. Zrobiono to co na tamtą chwilę wydawało się najlepsze zarówno przy ospie jak i przy Czarnobylu. Nie, nam - osobom bez wiedzy i doświadczenia, jest dane roztrząsać czy to było słuszne czy nie, chociaż posiadamy wiedzę i możliwości jakich wtedy ludzie
  • Odpowiedz
@Szczepienie: Nie ma jakiegoś specjalnego odnośnika do źródła co do liczby tych osób, wiki podaje że według "niektórych źródeł" nie mówi jakie to źródła, czy to dokumentacja medyczna, albo jakieś inne rzeczy, niestety. Myślę, że dla nas te "źródła" są poza zasięgiem.
@MorderczyJablecznik: Nie ma naukowych podstaw, że szczepionki powodują autyzm, więc nie mówmy tak, że to one są przyczyną.
  • Odpowiedz