Wpis z mikrobloga

#mirabelkopomusz
#szczepienia
Drogie Panie czy szczepiła któraś z Was może ostatnio swoje dzieciątko? Mam mętlik w głowie bo coś innego mówi nam położna a inne informacje mamy od szwagierki,lepiej szczepić dziecko 5czy6 skladnikową ?w 6 mamy dodatkowo WZBW na które dziecko było przecież szczepione w szpitalu czy to nie jest nabijanie kabzy przychodni tylko?
  • 6
@Mari_anna a rotawirusy braliście? To nam położna odradziła dziecko nie bedzie chodzilo do żłobka do 5 roku życia bedzie raczej w domu siedzieć.
Szczerze to nie zrozumiałem tej położnej Ona twierdziła że to dublujące WZW to i tak by dziecko dostało w późniejszym okresie że niby dostaje 3x jutro idziemy do pediatry to wypytać tylko mam nadzieję że nie jest marionetką na sznurkach koncernu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@UjekF: Syna szczepiłam 5w1 a córkę 6w1.
Chciałam córkę też 5w1 ale wycofują tę szczepionkę z PL i nie wiadomo jak będzie z jej dostępnością za 2 lata. Więc wzięłam 6w1.
Nie jest to nabijanie kabzy, bo potem omijasz szczepienie przeciwko WZW w 7mcu.
Na Rota miałam syna szczepionego i była to super decyzja, bo jak wylądował w szpitalu na oskrzela to jako jedyne dziecko nie dostał rota. Wszystkie dzieciaki musiały
@UjekF: 6w1 są 2 firmy do wyboru. Możecie się przygotować i coś o tym poczytać. Z otwartą głową, na spokojnie popytać. Dobry pediatra powinien powiedzieć czym się obie firmy różnią.