Wpis z mikrobloga

Mirki poradźcie proszę. Przyjechałam do Anglii na początku zeszłego roku i zaaplikowałam po tax credit, który zostal mi przyznany (było to pewnie koło marca). I wtedy do aplikacji wpisałam zarobki z Polski z zeszłego roku czyli z 2015. Przez cały 2016 dostawałam ten tax credit wyliczony na podstawie tych zarobków (w międzyczasie znalazłam trochę lepiej płatną prac). I teraz napisali mi, że mam im zwrócić ponad 2k funtów za zeszły rok :( Czy to tak ma być? Proszę o rady obeznanych w temacie. Wydawało mi się, że ze względu na małe zarobki w 2015 to ten tax credit mi się należy przez cały 2016 bez zwracania, a tu takie kwiatki.
#uk
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@szarlootka raczej niemozliwe zeby byli w stanie wszystkich kontrolowac na bierzaco, rownie dobrze Ty moglas im to zglosic. Traktuj to jako pozyczke bez oprocentowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szarlootka Twoim obowiazkiem jest informowac o zmianie sytuacji materialnej, oni nie maja takich danych poza rozliczeniem rocznym. Mireczek wyzej dobrze radzi, trzeba na raty rozlozyc i splacic. Na pewno nie kombinuj z unikaniem tego, bo zawsze Cie w UK znajda. Taka przykrosc, ale pelno mamy takich spraw, hmrc malo dobitnie to komunikuje.

@Lanza sluszne wolanie :)
  • Odpowiedz
@szarlootka: jesli chcesz tu zostac to ze skarbowka nie ma zabawy. Radze zadzownic do nich i dogadac sie, zeby zabierali Ci np. £50 funtow wiecej tygodniowo lub miesiecznie az splacisz dlug. Jak kiedys zamknalem moja firme ltd. to #!$%@? i zle sie rozliczylem na zakonczenie i tez musialem ponad 2k oddac. Ja akurat zaplacilem kredytowka na raz ale pamietam, ze byla opcja ze beda mi sciagac troche wiecej miesiecznie zanim splace.
  • Odpowiedz
@szarlootka: Dasz rade. Rozloz na raty i splacisz jakos.
Tak jak pisali wyzej - to Twoj obowiazek poinformowac ze zarabiasz lepiej. Nie wiem jak z tax credit bo nie bralem takich benefitow, ale z child benefit jest wyraznie napisane na formularzu ze trzeba poinformowac jesli sie przekroczy 50k brutto wiec pewnie tam na formularzu tez bylo cos takiego.
  • Odpowiedz