Wpis z mikrobloga

Zabawa skierowana do fanów #realmadryt - gdybyście mogli zabawić się w football managera i mogli ustalić wymarzony skład na kolejny sezon, jak on by wyglądał? Postarajmy się o odrobinę realizmu w wyborze i nie typujmy np. Messiego czy Neuera, bo to już za duże fantasy (chociaż Kante czy Hazard to też istna fantazja, ale wydaje się odrobinę bardziej realna).

Mój wymarzony skład na kolejny sezon:

Ronaldo ------- Mbappe ------- Hazard
-------- Modrić -------------- Isco ---------
------------------- Kante -----------------
Marcelo - Ramos - Varane - Carvajal
------------------- De Gea ------------------

Rezerwy:

Lucas Vazquez,
Asensio,
Kroos,
Kovačic ,
Llorente,
Theo Hernandez,
Vallejo,
Danilo,
Casilla,
Nacho,

Odchodzą:

Benzema,
Coentrão,
Casemiro (nie obowiązkowo)
Bale,
Navas,
Morata,
James,
Pepe,
Mariano (wypożyczenie)

Przychodzą:

Hazard
Mbappe
Theo Hernandez
De Gea
Llorente
Vallejo
Kante (nie obowiązkowo)

Wiem, że gra jednym napastnikiem jest ryzykowna, ale w tym zestawieniu Ronaldo może być również przesuwany na typowego środkowego napastnika robiąc miejsce skrzydłowemu (Asensio, Lucas Vasquez). W takim zestawieniu każdy zawodnik ma solidnego zmiennika - De Gea -> Casilla; Marcelo -> Theo Hernandez; Ramos/Varane -> Nacho, Vallejo; Carvajal -> Danilo; Kante bądź Casemiro -> Kovacic, Llorente; Modrić/Isco -> Kroos/Kovacic/Llorente; Ronaldo -> Asensio, Mbappe -> Ronaldo; Hazard -> Vasquez/Isco.
  • 13
@Oskarek89: Czemu zostawiłbys Navasa? W meczach z Atleti czy Beyernem zle nie zagrał, ale jego statystyki w lidze są słabe. Isco gra sezon życia a Sanches nie łapie się do składu Bayernu. Gdyby kupić jeszcze Dybale wraz z Mbappe to prawie nie grałby Asensio czy Lucas. Mbappe ustawiłbys na skrzydle wtedy?
@grave: bo Navas jest jednym z najlepszych na świecie i ostatnio troche był pod formą ale tak to mało który jest lepszy i nie wiem czy De Gea jest taki dużo lepszy. Jedynie bardziej znany, więcej dzieciaków kupi koszulkę :D
Nie wiem czemu Renato Sanches nie dostaje szans bo to jest zawodnik typu Kante, jest wszędzie, nie boi się prowadzić piłki, u mnie by grał zawsze.
@grave:
Hazard ------- Ronaldo ------- Asensio / Isco / James
-------- Modrić -------------- Isco / James ---------
------------------- Casemiro -----------------
Marcelo - Ramos - Varane - Carvajal
------------------- De Gea ------------------

Odchodzą:
- Morata (tylko jeżeli będzie wliczony w Hazarda)
- Bale (wliczony w Hazarda)
- Benzema
- Navas
- Coentrão

Przychodzi:
- De Gea
- Hazard
- Theo Hernandez
- Llorente (tylko jak odejdzie Morata)

Ogólnie mało prawdopodobne aby był
@grave

Odchodzą: Casemiro
Chyba oszalałeś, to CDM na długie lata. Po kontuzji traci trochę głupich piłek przy wyprowadzaniu, ale pomijając to - światowa czołówka.

Wymieniłbym tylko:
Navas -> De Gea/Donnaruma
Bale -> Dybala ( ͡º ͜ʖ͡º)
-Morata do pierwszej 11-tki
-Zdecydowanie więcej minut dla Isco, Jamesa, Kovacica kosztem Kroosa, Modricia, Casemiro

[]