Wpis z mikrobloga

@Dork Pamiętam, jak w liceum pomagałem koledze na kartkówce z angielskiego i dyktowałem mu słowo "because". Nawet nie wiecie jakie było moje zdziwienie jak na jego kartce zobaczyłem​, że napisał "bigos" XD
  • Odpowiedz
Język angielski w dzisiejszych czasach nie jest językiem obcym.


@rraaddeekk: Nie zmienia to faktu że wpychanie angielskich słówek na siłę jest śmieszne. Szczególnie że prym wiodą w tym osoby które angielski mają bardzo podstawowy.
  • Odpowiedz
@Dork:

w 95 mogło być. Teraz używa się "cheers"

Używa się tego co komu akurat pasuje, nie ma tu żadnych sztywnych reguł. Ponadto o jakim kraju mówisz że "stosuje się cheers"? Kanadzie? Australii? USA? UK? W każdym z tych krajów panują inne zasady językowe.

Poza tym op tagował #angielskiztuskiem sugerując że to wyrażenie nie jest prawidłowym wyrażeniem w języku angielskim, a niezręczną kalką językową. Jest w błędzie.

Przykro mi psuć zabawę,
  • Odpowiedz
@rraaddeekk Unia Europejska nie ma z tym wiele wspólnego. Żyjemy w czasach gdzie każdy ma komputer i telefon, które przyszły poniekąd z Ameryki. To z kolei sprawiło, że angielski(amerykański) stał się swego rodzaju esperanto.
Skądinąd uważam, że angielskiego powinniśmy się uczyć dla własnych korzyści, a nie dlatego, że jesteśmy w UE, czy w jakiejkolwiek innej organizacji. Tacy Francuzi mają głęboko w dupie, że dobrze by było, żeby umieli angielski, bo oni są
  • Odpowiedz