Wpis z mikrobloga

@gosolution: u mnie wszędzie są warunki zabudowy i dachu płaskiego ni #!$%@? nie zrobisz, musi być dany jakiś tam kąt :/ #!$%@? a choruje na takiego typu domki...
  • Odpowiedz
@gosolution: znam ten projekt, też mi się podobał. Niestety nie mogę postawić domu z płaskim dachem bo warunki zabudowy na to nie pozwalają. U mnie nie ma takiego problemu ze śniegiem, wiesz, że pod Warszawą to będziesz musiał czasami ten śnieg z dachu zrzucić?
No i ta wycena, to masz od wykonawcy czy kierujesz się wyceną z pracowni?
  • Odpowiedz
  • 2
@gosolution: Fajny. A basen tez, podgrzewany? W ogole oplaca sie w Polsce budowac baseny?

@archemicuss Oczywiście, że nie, bo sam koszt rocznego utrzymania to roczny karnet open na basen dla rodziny, ale nie o to w tym chodzi. Basen buduje się, jeśli kogoś stać i chce przyjemnie spędzać czas z rodziną bez konieczności ruszania tyłka z domu.

Basen będzie podgrzewany. Nie wiem czy się opłaca, po prostu chce. Nie jest strasznie drogi w utrzymania

@gosolution Nastaw się, że jednak jest to duży koszt, jeśli chcesz mieć w naszych warunkach 31-32 stopnie od połowy maja do końca września. Rada z mojej strony - przy wyborze projektu basenu pamiętaj, aby uwzględnić przykrycie basenu szklaną/poliwęglanową kopułą - to wydatek 30-50 tys., ale przedłuża sezon o miesiąc - dwa i woda nie traci temperatury tak szybko. Jak w nocy temp. spadnie poniżej 10 stopni, a w Polsce to wcale nie takie rzadkie, straty dochodzą nawet do 5 stopni przy 50m3 basenie i grzaniu pompą ciepła przy
  • Odpowiedz
@kasin: dzięki za informacje. Basen w późniejszym terminie ale też już myślałem o pompie powietrza i koszty utrzymania nie są ogromne. Okrycie na noc planuje ale te kopuły średnio mi się podobają.
  • Odpowiedz
  • 0
@gosolution Jakby co, to nie polecam firmy Wodex Paweł Bryśkiewicz z Warszawy - wykonanie basenu ok, ale po wydaniu grubo ponad 100k człowiek liczy na porządny serwis, a gość przez pół roku znalazł czasu, żeby naprawić automatykę. Zresztą było dużo więcej rzeczy, o których nie chce mi się pisać.
  • Odpowiedz