Wpis z mikrobloga

Dobra mirki bo już nie wiem! chce kupić sony a7s (na ten moment używam lumixa gh4 + metabones ) mam obiektyw sigma 18 -35 art. Problem jest taki że obiektyw jest na APS-C a sony a7s to full frame. Poszedłem sobie do cyfrowe.pl i koleś pyta mnie co i jak mówie że mam ten obiektyw Sigmy a on że on nie pokryje full frame a7s ii. Mimo to na youtube znajdę filmy kręcone a7s ii i tą sigmą. Jak to z tym jest? Może nie pokrywa ale jest leka vinieta? sam już nie wiem :O

#fotografia #video #dslr #4k #sony #pytanie #cyfrowe #sonya7s #sigma
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
Wtedy aparat przełącza Ci na APS-C. Obiektywem innym niż FE nie pokryjesz całej matrycy, więc aparat Ci zmniejsza matryce.
  • Odpowiedz
@Radi90: A7S ma rozdzielczość 12,2 megapikseli na pełnej klatce. Po 1,5-krotnym zmniejszeniu obszaru matrycy (czyli powierzchniowo 2,25 raza) zostaje Ci tylko 5,4 megapiksela. Czyli na pewno do filmów na najwyższej rozdzielczości nie starczy, bo jedna klatka 4K to 8 megapikseli.
  • Odpowiedz
@Forin: @laza: @namrab: ok sprawdziłem też porównanie gh5 - sony a7s II i w sumie gh5 bije mocno na głowe a7s ii tyle że nie w zachowaniu w słabych warunkach oświetleniowych. Mimo to gh5 też najgorzej sie nie sprawuje, do tego jest tańszy, a co wy myślicie o gh5?
  • Odpowiedz
  • 0
@laza
@Radi90
@namrab ja oddałem GH5 na rzecz A7R II - ogólnie polecam GH5, szczególnie że podwójna stabilizacja robi robotę i nie trzeba nawet używać speedboostera. Miałem tą sigme + 0.64x XL i powiem że dzialalo super, jeśli chodzi o jakość obrazu 4k@60fps to jest nie do #!$%@?, bardzo przyjemnie sterowanie i ogólnie spoko aparat.

Osobiście jednak zależało mi na lepszej jakości zdjęć a tu przeskok gh4>Gh5 był niewielki, a sony tutaj
  • Odpowiedz
@namrab: @laza: @sorek: widziałem nawet sony a7s ii i jego rolling shutter to też gruba akcja. Chyba sie zdecyduje jednak na gh5. Wygrywa monitorem, 4k w 60fps plus już nie cropuje obrazu w 4k jak w gh4. W całkowitych ciemnościach nawet różnie sobie radzi URSA a obraz porównywalny. Wiec chyba decyzja padnie na gh5
  • Odpowiedz