Wpis z mikrobloga

Rowerowe Mirki i Mirkówny,

poszukuję rowera dla siebie i wśród gąszcza różnych rowerów i informacji w internecie ciężko się odnaleźć.
Mam nadzieję, że wasze doświadczenia i szczera chęć pomocy innym będzie dla mnie zbawieniem.
Poszykuję roweru na jazdę do pracy (~15 km dziennie) plus na jakieś wypady poza miasto (Kraków) ~40km. Dlatego myślałem o trekkingowym lub góralu jednak ze zmienionymi oponami na węższe.

Budżet jest w miarę elastyczny ale nie chciał bym wydać więcej niż 3k PLN, oczywiście jeśli można by znaleźć coś lepszego blisko tej kwoty (+/- 1k PLN) to też będzie ok.

Poniżej moja historia rowerowa jeśli to ma znaczenie:
1998 - 2003 miałem takeigo ładnego Scouta na 24 calowych kołach i jako dzieciak śmicgałem z kumplami.
2003 -2007 jeżdziłem na góralu z marketu za ~1500 PLN, raczej miasto z ziomkami i trochę po lasach.
2007-2012 W jeżdziłem około 13 km dziennie, rowerem wcześniej wspomnianym z marketu, od maja do pażdziernika i weekendami dłuższe trasy kolażówką (Bianchini czy coś takiego) ~80 km.
2012-2017 przejechałem przez te pięć lat jakieś 30km łącznie bo przeprowadzka do innego miasta na studia, zerwanie ze sportem itp itd.

Czy ktoś z was jest w stanie mi coś poradzić?
Ze wstępnych poszukiwań znalazłem takie opcje:
Romet Orkan 5M
Romet Mustang 29 1
Giant Roam 0
Giant Talon 29ER LTD
B'Twin RockRider 900
I mój osobisty faworyt ze względu na wygląd Radon ZR Team 7.0

Czy w tym co znalazłem jest coś wartego uwagi czy raczej rowermirki polecicie coś innego?

#rower #pomocy #jasiepytam
  • 6
  • Odpowiedz
@Alver: według moich długich poszukiwań mustang wypada najlepiej do 3k (sam na niego czekam), ale jest z nim problem (prócz pękających ram bo to romet przecież xD) - jeszcze go nie wyprodukowali, więc od ręki nie kupisz :-D
  • Odpowiedz
@Alver: Jeśli chodzi o osprzęt to najlepiej wypada rockrider. Tylko, że jest on na kołach 27,5 - to już kwestia indywidualna, ja wolałbym 29/28 . Talona miałem i geometria zdecydowanie bardziej w teren. Na romety szkoda czasu i pieniędzy. Radon ma najsłabsze hamulce z tych wszystkich. Z w/w roam wydaje się najlepszym wyborem.
  • Odpowiedz