Wpis z mikrobloga

Chcę sie w końcu porządnie zabrać za #morrowind. Polecacie jakiś zestaw modów must have oraz własne preferencje co do ulepszenia imersji ?
Sam myślę o zainstalowaniu na początek Morrowind Overhaul 3.0 (by maksymalnie wyeliminować potencjalne niedoróbki vanilli) oraz mod na żarcie i inne podstawowe potrzeby Basic Needs , ale nie wiem czy to to kompatybilne ze sobą oraz czy nie wyszło coś lepszego, o czym nie słyszałem.
  • 12
@john118: MGSO 3.0 jak najbardziej, Morrowind Rebirth dodaje dużo ciekawych lokacji i rozbudowuje miasta, ale mocno gryzie się z MGSO (wiszące budynki, przenikające się tekstury), no i często są problemy z FPS-ami. Od siebie polecałbym jeszcze Better Dialogue Font, bo znacznie uprzyjemnia czytanie wszelkiego rodzaju książek i dialogów (których w Morrowindzie jest od groma). Jakby Ci się znudziły questy z Vanilli, to gorąco polecam dwa mody: Illuminated Order oraz The White
@MorderczyJablecznik: Ten The White Wolf of the Lokken Mountain wygląda bardzo obiecująco i klimatycznie, chętnie sobie go sobie na start odpalę.
Dobra mam jeszcze kilka pytań i jak wyrażasz chęć by na nie odpowiedzieć to mnie bardzo cieszy:

1. System walki wręcz zdecydowanie kuleje w porównaniu do tego co widzimy w Skyrimie i to nie tylko przez animacje, ale też i przez mechanikę (chybił - trafił) - są mody jakoś usprawniające
@john118: Lokken polecam, fajne skrypty, ciekawa fabuła, parę nowych animacji no i nowa wyspa do zwiedzania :)
Co do reszty:

1. System walki niestety bazuje na starych rozwiązaniach z obliczaniem szans i braniem pod uwagę statystyk. Jest parę opcji: albo zaciskasz zęby i np. jak najszybciej trenujesz umiejętność walki bronią (a w międzyczasie korzystasz też z podstawowych czarów), albo robisz sobie maga bitewnego, albo idziesz w same czary (co jest fajne,