Wpis z mikrobloga

@BlackEscobar: Jeżeli jesteś osobą serio początkującą, potrzebującą rzeczywistego wprowadzenia nie tyle do samego programowania, ale do IT w ogóle -> https://www.edx.org/course/introduction-computer-science-harvardx-cs50x - solidna dawka wiedzy w przystępnej formie. Przyda się też jeżeli masz pewne braki, na przykład w temacie podstawowych struktur danych, co wydaje się być dość częstym problemem 'samouków', a takim pewnie jesteś.

Jeżeli jednak jakąś wiedzę masz, to najprościej zwyczajnie poznać składnię i zacząć pisać. Potem ruszyć temat wzorców
@ifinox: W całości nie obejrzałem ani jednego odcinka. Nie zarzucam żadnych błędów merytorycznych, tylko akurat ten jeden który zapamiętałem bo ktoś wcześniej to wrzucił. Mimo wszystko fakt, że w filmach(a przynajmniej w tym z kółkiem i krzyżykiem) jest używany ten przestarzały builder nie wygląda zachęcająco
@ifinox: Myślisz, że sobie zapisałem jego błędy?

Otworzyłem teraz i oglądnąłem 1 losowy filmik, w tym przypadku "Poznaj technologie webowe", w którym między innymi pokazuje, że używa się w php mysql_ które już od dawna jest odradzane, deprecated a w najnowszych wersjach to go już w ogóle chyba nie ma.

Dalej w filmie wymienia frameworki w tym Railsy i Django, i mimo, że informuje, że jeden jest w ruby'm a drugi
meohaw - @ifinox: Myślisz, że sobie zapisałem jego błędy?

Otworzyłem teraz i ogląd...

źródło: comment_D5ZFNwdvxnb7gJog4zAlhdTqrxaxGtkw.jpg

Pobierz
@meohaw: Faktycznie, obejrzałem :D
Niby z tym mysql_ to jeszcze można przymknąć oko, bo film wrzucony w 2014 a z tego co się orientuję to było deprecated jakoś w php5.6, to z resztą się zgodzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)