Wpis z mikrobloga

#zalesie #windowsphone #lumia930 #niecoolstory
prawie #programowanie

Od dwóch lat jestem posiadaczem lumii 930. Kupiłem ją za psie pieniądze po tym jak moja poczciwa xpieria z1 się rozpadła na betonie. Głównym argumentem za lumią było to, że znam bardzo dobrze środowisko .net i ciekawiło mnie jak wygląda programowanie telefonów. Tutaj muszę dodać, że z javą, js czy php nigdy nie miałem nic wspólnego. Tak jakoś się złożyło, że c, c++, c# i skrypty ps zawsze wystarczyły, a po tym jak .net zaczęło nabierać normalnych kształtów uznałem, że nie będę nigdy potrzebował javy, js czy php. Więc od początku zacząłem tworzyć programy na mój fantastyczny zielony telefon z windowsem, które nie potrzebowały, jak ich istniejące alternatywy w sklepie, mojego konta, zdjęć, upodobań seksualnych czy lokalizacji sklepu w którym kupuje fajki. I tak szło przez następne półtora roku, aż do aktualizacji do win10. Nagle część napisanych prze zemnie aplikacji stała się niepotrzebna co odebrałem jako pozytywną zmianę, a MS zebrało parę pozytywnych punktów ode mnie. Problemy zaczęły się parę miesięcy temu. Sieć wifi potrafi przestać odbierać pakiety ( jest połączenie pakiety suną jak powinny, aby po chwili przestać odbierać jakiekolwiek; mniemam, że to jakiś bug w kontrolerze wifi bo za dużo danych to ja zebrać nie mogę) i potrzebny jest restart telefonu. Podobnie dzieje się z transmisją pakietową, tylko tutaj zrywane jest całe połączenie aby po chwili znowu je podnieść, a potrafi również zerwać połączenie GSM w czasie rozmowy. Obraz ekranu głównego ma tendencję do zawieszenia się w połowie swojej długości i tak już stać, aż do restartu telefonu. Wbudowana funkcja latarki działa kiedy chce i wyłącza się kiedy chce. Telefon potrafi się sam zrestartować w momencie zaznaczania wielu zdjęć w celu wysłania ich przez pocztę internetową.
Przynajmniej mapy są wciąż porządne.

Morał;tl/dr: kup coś z androidem naucz się #java.
  • 8
  • Odpowiedz
@trololol: IMHO objawy typowe dla telefonu po aktualizacji do W10 bez hard reset tuż po ale nie wydajesz się byle kim jak widzę po tym co piszesz o własnych apkach itp. Inna sprawa że może tą aktualizację zrobiłeś jako Insider i W10 jest w Fast Ring?

BTW słyszałeś pewnie co odyebali z pominięciem nawet takich modeli w aktualizacji Creators Update? :/ Najpewniej chodzi o odcięcie się od wszystkiego z brandem Lumia,
  • Odpowiedz
@trololol: Dodam jeszcze - na Androida mimo wszystko sie nie przesiadam i dlatego to ograniczenie aktualizacji CU mnie boli. Mam Lumię 830, sporo osób wokół mnie ma 730, 735, 830 a argument z zagranicznych forów że to stare konstrukcje jest z czapki bo przecież nie było dobrych alternatyw od tamtej pory! No chyba że HP X3 ale to kosmiczne ceny i problemy z dostępnością w ogóle :F

Kupiłem w międzyczasie Xperię
  • Odpowiedz
@Saeglopur: Nie jestem w insider.

Wciąż mam nadzieję, że to jednak nie jest prawda z CU.

Mam takie podejrzenia, że aby win10 działał normalnie na lumii 930 poddali snapdragona jakiemuś OC i ten się teraz szybciej zużywa przez co są kasztany.
  • Odpowiedz
Wciąż mam nadzieję, że to jednak nie jest prawda z CU.


@trololol: Ja tak samo, to ciągle nie jest do końca oficjalne. Aktualizacja ma ruszać 25 kwietnia wiec jeszcze troche czasu.

Mam takie podejrzenia, że aby win10 działał normalnie na lumii 930 poddali snapdragona jakiemuś OC i ten się teraz szybciej zużywa przez co są kasztany.


@trololol: O bulwa, możliwe ale wierzyć sie nie chce aż. Póki co wszędzie wszyscy
  • Odpowiedz
@Saeglopur: był reset. Telefon działał poprawnie przez jakiś czas, a dopiero parę miesięcy temu (dwa, tak na oko).
Nie upadł ani nie zamókł nigdzie.

Mam kilka teorii ale i tak wszystkie są gówna warte. Generalnie nikomu nie polecam obecnych telefonów z win 10 ( może lumię 950, można ją dość tanio wyszarpać ). Lubię platformę MS ale obecne telefony i ich wsparcie kuleje.
  • Odpowiedz
@trololol: Dla mnie właśnie 950 to niestety kicz straszny jak wszystkie Lumie wypuszczone przez MS a nie Nokię :/ Brakuje strasznie dobrego hardware, dotąd to właśnie ciągłe aktualizacje były największą zaletą i opcją na pozostanie ze starszym urządzeniem ale wyższej jakości.
  • Odpowiedz