Wpis z mikrobloga

@KCPR: @Woofinka: @Rydzu_: Tak nieśmiało się #!$%@?ę.
Jak najbardziej można robić "tylko" na kleju. Jest to jak najbardziej systemowe rozwiązanie.
Link do przykładowej dokumentacji (automatycznie ściąga pdf).
  • Odpowiedz
@XTas: 'Jak najbardziej' zgadzam sie, ze mocowanie na placki gipsowe jest mozliwe, szybkie i wygodne, ale chyba sie zgodzisz, ze lepiej sie pomeczyc z profilami, powypelniac je welna mineralna, mata bitumiczna itd (szczegolnie w starym budownictwie), i miec spokoj na lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) ! ps, tez sama robie remont bo taniej
  • Odpowiedz
@XTas: Nagle wszystko ma sens - balice w wiecznym remoncie. Nienawidze tego lotniska...ale kiedys wpusciliscie mojego ex niebieskiego 15 minut po zamknieciu bramki, takze personel na propsie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Woofinka: Rozbudowa terminala zakończyła się 15 grudnia 2016r., odmawiam dalszych odpowiedzi( ͡º ͜ʖ͡º)

Co do tych profili to nie mogę się zgodzić. Mocowanie na klej gipsowy po prostu jest wystarczające przy takich remontach i nic się z tym nie stanie przez 50 lat. Nigdy nie widziałem, żeby przyklejona płyta GK komuś spadła.
Co do akustyki - można pokryć ścianę jakąś masą i na to przykleić płyty. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Profile montuje się, jeżeli masz wysokie ściany (powyżej 3 metrów, więc) oraz jeżeli chcesz wrzucić sobie jakąś
  • Odpowiedz
@Woofinka: To że chłopaki robią jak robią to swoją drogą.. Ale też wytrzyma im to z 10 lat. Ewentualnie jakieś malowanie po kilku latach i tyle. xD
  • Odpowiedz
@XTas: Nie bede sie klocic czy dyskutowac, widac, ze masz na ten temat x100 wiecej wiedzy ode mnie (i nie zawahasz sie mnie wypunktowac ( ͡° ͜ʖ ͡°)). U mnie (w starym, ponad stuletnim domu, sciany o wyskosci blisko 4 metrow) bylo to robione na profilach, bo sciany byly krzywe a caly budynek wymagal suszenia i ocieplenia.
  • Odpowiedz
@Woofinka: Do wyboru mieliście równanie ścian albo zamontowanie płyt GK. Już nieważne czy z profilami czy bez, ale bardzo dobrze, że wybraliście płyty :) Płyty GK "naturalnie" pomagają w utrzymaniu dobrej wilgotności powietrza, chronią przed ogniem i izolują od hałasu, już nie mówiąc o braku problemu z krzywymi ścianami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@XTas: kto by na takiej duzej powierzchni bawil sie w rownanie scian gipsem, zlituj sie :D nie mowimy o jednym pomieszczeniu (jak u Daniela) ale o calym domu.
  • Odpowiedz