Wpis z mikrobloga

Mirki czy duża różnica będzie w baterii oryginalnej 3000 a zamiennik 2300 w lg g3? ten zamiennik mogę mieć na miejscy za 35zł a niby oryginalną 3000 za około 30-50zł z allegro. warto brać tą za 35 zł?
#gsm #telefony #allegro #lg #g3
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@frems: Za 30 zł nie kupisz oryginału, co najwyżej będzie miała papierek naklejony jak oryginał. W środku będzie badziew większy niż to 2300mAh.
Zadzwoń do serwisu LG i się zapytaj po ile bateria, zdziwisz się jak poznasz cenę ;-)

Z zamienników mogę polecić firmę pollarcell, miałem kilka ich baterii do różnych modeli tel i zawsze byłem zadowolony (zawsze brałem w jakimś niemieckim sklepie na ebay z darmowa wysyłka do pl).
  • Odpowiedz
@frems: Ehhh... no dobra powiem wam ile kosztuje oryginał w serwisie LG :D
około 130 pln i w górę zależy ile sztuk zamawiacie, w detalu nie mniej niż 150-160zł.
Jeśli na allegro jest coś za 30zł to raczej koło oryginału nie leżało, bo nikt nie sprzedaje Januszom biznesu baterii o 50% taniej niż w oficjalnej dystrybucji na jakiś tajemniczy kod dostępu :)

Co do ebay i dobrego zamiennika to 20,65 ojro z darmową
  • Odpowiedz
@SwiatBaterii:
Za 30zł zaryzykować można, a czy można was obsmarować jak nie spełni parametrów z opakowania (faktycznie będzie a miała np. 2000mAh a nie deklarowane 3000mAh)?
Albo podczas szybkiego ładowania (baterie w LG G3 ładują się prądem 1,8A 5V) zacznie się gotować zagrażając bezpieczeństwu użytkownika?
  • Odpowiedz
@gchmurka: Stawiamy na jakość, nie mieliśmy wcześniej problemów z tymi bateriami. Rynek sam selekcjonuje - jakbyśmy sprzedawali coś niepewnej jakości to wypok byłby ostatnim miejscem, w którym można byłoby się z tym zaprezentować :D

  • Odpowiedz
@SwiatBaterii: Trzymam za słowo, jak tylko będę musiał wymienić swoją (na razie wchodzi w nią jeszcze 2500-2600mAh i trzyma stabilnie napięcie więc nie ma sensu) to chętnie kupię wasz produkt i go przetestuje :)
  • Odpowiedz
@SwiatBaterii: to ja tylko zostawię tutaj filmik z przed 2 lat, aby dodać dziegci goryczy do miodu...
https://www.youtube.com/watch?v=NBoXOdruCH8

Poza tym pojemność to tylko jeden z parametrów, bo jak bateria będzie zachowywać się podczas obciążenie (czy nie będzie miała spadków napięcia), albo jak będzie zachowywać się podczas szybkiego ładowania (czy się nadmiernie nie będzie grzała) to całkiem inne sprawy :)
  • Odpowiedz
@gchmurka: To był bardzo dobry Klient :) Dzięki niemu zdecydowaliśmy się na zmianę dostawcy - po przetestowaniu całej partii okazało się, że baterie mają odchyły 10-15% na niekorzyść, natomiast dopuszczana przez nas różnica to +/-5% pojemności. Zamówiliśmy wtedy klienta po odbiór tej baterii i zwróciliśmy koszta w trybie natychmiastowym. Również nam zdarzają się wpadki, ważne jest się na nich uczyć i poprawiać błędy :)

  • Odpowiedz