Wpis z mikrobloga

o #!$%@? chodzi z tym #!$%@? lutowaniem? Przecież to jest jak ruletka, cyna się przyklei do #!$%@? kabelka albo się nie przyklei, a jak masz problem to się #!$%@?. Od dwóch godzin próbuję naprawić kabel w słuchawkach i #!$%@? i nie ma i choćbym #!$%@?ł miliard litrów albo jedną maciupeńką kropeczkę kalafonii to rezultat zawsze wychodzi taki sam. Oświeć mie ktoś, bo nie wytrzymie.
#lutowanie #elektronika #kiciochpyta
Quemasterekt - o #!$%@? chodzi z tym #!$%@? lutowaniem? Przecież to jest jak ruletka,...

źródło: comment_giqLNSoO0UBld45xZw9u77Ga6E0BQ3Bx.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Quemasterekt: Kolega mówił że jak lutował takie lakierowane przewody to dawał na lutownicy maksymalną temperaturę(450*C) i lakier się wypalał. Po wypaleniu podobno lutowało się spoko.
  • Odpowiedz
@Quemasterekt: bo te przewody są polakierowane. Użyj zapalniczki - opal przewód, oskrob z brudu, pokryj topnikiem (kalafonia) a potem nałóż cyny ale nie zasmarkaj nią tego.
  • Odpowiedz
@Quemasterekt: jako elektronik, pracujący na codzień w branży zdradzę ci mój sposób, nic odkrywczego:
1. Zdejmij izolację nożykiem
2. Nasuń na jeden koniec przewodu koszulkę termokurczliwą (z taśmą izolacyjną nawet nie podchodź :D)
3 Skręć obie wiązki ze sobą (nie musi być idealnie, ważne zeby przewody były ze sobą połączone przed lutowniem)
Gdy druciki są delikatne możesz spróbować połączyć je poprzez włożenie jednego końca przewodu w drugi
4. Wymaczaj w rozgrzanej kalafonii
  • Odpowiedz
@Quemasterekt: takie kolorowe kabelki przykładasz do tabletki przeciwbólowej i przejeżdżasz lutownicą. Potem lutuje się już normalnie. Wiele słuchawek tak uratowałem zanim się przesiadłem na porządne, których się nie lutuje co kwartał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@The_ZoltArR: na początku nie, dopiero jak więcej przyłożę, to robi się taka kropelka, lepiej mi się wtedy nakładało. Kalafonię próbowałem nakładać, nic to nie dawało, wręcz zmniejszało szanse na przylepienie się cyny
  • Odpowiedz
@Quemasterekt: Ja lutuje zawsze czystym grotem, a na przewody daję topnik w żelu, kalafonia też daje radę pod warunkiem, że się jej własciwie używa. W każdym razie, jeśli się udało to gratuluję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mnie czeka lutowanie kilkudziesieciu kabli 0.3, a jestem na tym poziomie co OP. Nie wiem jak sobie z tym poradze :D
  • Odpowiedz