Wpis z mikrobloga

#krakow #policja Uwaga dzisiaj akcja policji w Krakowie na przejściach dla pieszych (torowiska i jezdnie). Policjanci ubrani po cywilnemu i w cywilnych autach chowają się za słupami w celu wlepienia mandatów dla osób przechodzących na czerwonym. Uważajcie w centrum ale i mniejszych dzielnicach!
  • 33
  • Odpowiedz
@Cephei: Nadal nie rozumiesz sensu, niestety przez to jakie mamy społeczeństwo lepiej karać wszystkich bo wtedy się może inni się nauczą, wiele akcji robiła policja i telewizja itd i ludzie dalej nie patrzą na przejściach i maja wszystko w dupie.

I jeśli ci ludzie przechodzą przez pustą jezdnię policjant


jeśli... a ja napisałem o starowiślnej matecznego itd a tam praktycznie cały czas jest
  • Odpowiedz
@Andczej: Odpowiedzialność zbiorowa jest dobra w obozie koncentracyjnym, a nie w normalnym kraju. Każdy powinien być karany tylko i wyłącznie za swoje przewinienia. Dobrze, że kończysz dyskusję, bo nie potrafiłeś przedstawić ani jednego racjonalnego argumentu za karaniem ludzi przechodzących na czerwonym przy braku ruchu na drodze. Tylko kręcenie wokół tematu i argumenty anegdotyczne "bo przecież tam prawie zawsze jest ruch, więc wszystkim dowalmy nawet jeśli akurat ruchu nie ma"

oby
  • Odpowiedz
wyłącznie za swoje przewinienia


@Cephei: przecież je popełniają

bo nie potrafiłeś przedstawić ani jednego racjonalnego argumentu za karaniem ludzi przechodzących na czerwonym przy braku ruchu na drodze


przedstawiłem, to że nie trafiają do ciebie nie znaczy że nie są racjonalne
  • Odpowiedz
@Cephei: Człowieku, ty masz pretensje nie wiadomo o co. O wiele częściej widać ludzi, którzy mózg zostawili chyba w domu i przy przechodzeniu na czerwonym kompletnie nie myślą i ładują się prosto pod koła. I widząc tyle tego typu sytuacji, to ja nie chcę wiedzieć co by się działo gdyby można było przechodzić sobie ot tak na czerwonym...mentalność ludzi jest taka, że będą dalej pod koła wchodzić, bo przecież im
  • Odpowiedz
@Cephei: ty serio nie rozumiesz i różowa dobrze podsumowała tym

I widząc tyle tego typu sytuacji, to ja nie chcę wiedzieć co by się działo gdyby można było przechodzić sobie ot tak na czerwonym


@Svala:
  • Odpowiedz
@Andczej: Ja wszystko rozumiem. Po prostu chcę, żeby policja karała tych nieostrożnych, wchodzących pod koła samochodów, a odstępowała od karania w przypadku osób, które żadnego niebezpieczeństwa nie spowodowały. Nie chcę całkowitej depenalizacji przechodzenia na czerwonym świetle, czyli nie chcę, żeby można było sobie przechodzić "ot tak" na czerwonym.
  • Odpowiedz
wchodzących pod koła samochodów, a odstępowała od karania w przypadku osób, które żadnego niebezpieczeństwa nie spowodowały


@Cephei: a masa debili odbierze to jako "#!$%@? można wszystko"

odpuścisz kilku za czerwone to poczują się zbyt pewnie, to społeczeństwo takie jest, dasz palec to upierdzielą reke przy dupie
  • Odpowiedz
@Andczej: Dlatego trzeba z całą surowością karać tych, którzy wykazują deficyty myślenia na drogach (pieszych, kierowców - bez znaczenia), a nie #!$%@?ć wszystkim na zapas. Jeszcze w żadnym kraju nie udało się zwiększyć bezpieczeństwa na drogach poprzez łapanki na pieszych bez patrzenia na szkodliwość ich czynów.
  • Odpowiedz
Ja uważam, że oni przesadzają (policja). Dzisiaj widziałem jak włączyli światła na Bora Komorowskiego (odpalili pomarańczowe) i chodził po przejściu słownie 1 człowiek tam i z powrotem. Policja stała 200m dalej, a pan pieszy dziwnie mówił do "rękawa". Dla tych co nie wiedzą, ulica ma po 2 pasy ruchu w każdą stronę, oddzielone około 5m pasem zieleni.
Tajniak meldował nawet jak idąc z prawej strony ulicy w strone pasa zieleni, samochód który go puścił ruszył, a on sam nie był jeszcze na pasie zieleni (drugi samochód z lewego pasa stał jeszcze go puszczając)
Czyste #!$%@?ństwo, odpiedalali, inaczej tego nazwać nie można.
Takie coś to istna łapanka na szmal, a nie zwiększanie bezpieczeństwa. Zwłaszcza, że robią to na arteriach Krakowa, gdzie jest 70/h.
Gdzie tu logika i dbanie o bezpieczeństwo?
O dziwo nie było kamery, więc nie robili tego pod "jedź bezpiecznie".
  • Odpowiedz