Wpis z mikrobloga

@emailabc123: czemu Nvidia? AMD się lepiej starzeje ;-) W tym przedziale to można nawet czasem wyrwać R9 290. Jeszcze długo będzie wystarczająca do wszystkiego... A 7970 albo R9 380 to raczej bez problemu w tym zakresie zakupisz.
  • 0
@majk3l Szczerze to nie ma jakiegoś strasznie konkretnego powodu... Po prostu mam teraz Amd i chciałem spróbować czegoś od Nvidii. Ale to nie jest tak że koniecznie muszę ;p Dzięki za odpowiedź
  • 0
@majk3l Co do staroci to tak teraz sobie myślę że chyba bez sensu kupować nawet te karty które podałeś bo reszta kompa będzie mi ograniczała tę kartę. Mam płytę gigabyte GA-MA770-UD3 do tego phenom x2 550 Black edition z odblokowanymi dodatkowymi 2 rdzeniami i do tego 6gb ramu ddr2. Jak się mylę to mnie popraw i podpowiedz co warto zrobić w takiej sytuacji. Wypadłem z obiegu i ciężko się tak szybko zorientować
  • 0
@majk3l Jeśli chodzi o kartę to do tej pory miałem bodajże Radeon HD 4890 ale nie obsługuje nawet dx11 i wkurza mnie że nawet jakaś prosta, niezbyt wymagająca gierka mi nie zadziała tylko dlatego.
@emailabc123 fakt, siedzę już w tej branży paręnaście lat, więc coś tam się orientuję. Tak, masz lekko starawy sprzęt, wypadałoby coś wymienić, ale wszystko zależy jaki masz budżet i w co grasz lub co robisz na komputerze.
  • 0
@majk3l Do tego zestawu pewnie doraźnie można kupić jakąś kartę graficzną no ale czy jest sens kupować coś z tego co pisałeś? Może lepiej kupić coś słabszego a resztę odłożyć i dobierać na wymianę całej platformy? Jak myślisz? ;)
@emailabc123 co do wymiany platformy to za ~700-750zł mozesz kupic pentiuma g4560 + ram + plyte, zasilacz masz dobry, wiec mozna zostawic. Sam policz co ci sie oplaca bardziej, ale chyba nie ma sensu kupowac najpierw slabszej karty graf zeby ja pozniej znow wymieniac.
  • 0
@saper_vodiczka Wiem że mam dobry zasilacz ;d Sam go wybierałem x lat temu. O wymianie całej platformy jeszcze nie myślę na poważnie bo do tego potrzeba trochę więcej kasy. Mogę kupić teraz kartę i ssd na przykład a o reszcie pomyśleć później... Kartę w sumie zmieniam głównie dlatego że moja nie ma obsługi dx 11 ale jak już się rozglądam to chciałem mieć jak najwydajniejszego kompa w jak najniższej cenie . Więc
  • 0
@majk3l Mam pytanie,
Jak się ma radeon 280x do 380? Niby według testów sprawują się podobnie ale 280x można spotkać sporo taniej. To tylko dlatego że jedna ma 3 a druga 4gb pamięci?