Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #amd #ryzen

Wyniki Ryzena w streamingu zaskakująco niskie. Spodziewałem się odwrotnej sytuacji, trochę to dla mnie niezrozumiałe. Szkoda, ze test tylko w jednej grze zrobiony ale i tak zaskoczenie.
Variv - #pcmasterrace #AMD #ryzen

Wyniki Ryzena w streamingu zaskakująco niskie. S...
  • 13
  • Odpowiedz
Dużej różnicy raczej nie ma między nimi.


@Christophy: No jak widać jest ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pomijając różnicę około 760 zł to raczej mało nie jest.
  • Odpowiedz
@Variv: ryzeny w grach sa slabsze srednio o 20-30% wiec wynik nie powinien dziwić
@Christophy: materiał linusa pokazuje jedynie ze ryzen pozwala na zastosowanie lepszego presetu, przy podobnym spadku wydajności (co z tego, jeżeli osiąga znacznie mniej FPS niż intel)
  • Odpowiedz
@Variv: @Christophy: Wyniki na stocku, także test moreli nie jest do końca miarodajny - i7-7700k pójdzie na 4.9-5.0 GHz, a Ryzen 7 1700 na 3.9-4.0 GHz (czyli by trochę zyskał względem intela po OC, choć w grach nadal będzie słabszy)
  • Odpowiedz
Wyniki na stocku, także test moreli nie jest do końca miarodajny - i7-7700k pójdzie na 4.9-5.0 GHz, a Ryzen 7 1700 na 3.9-4.0 GHz (czyli by trochę zyskał względem intela po OC, choć w grach nadal będzie słabszy)


@satch_: Ale mi nie chodzi o ogólną wydajność. Tylko o to, ze Ryzen przy streamingu zaliczył duży spadek wydajności mimo większej ilości rdzeni - a teoretycznie nie powinien takiego spadku mieć.
  • Odpowiedz
@Variv: no hejka, dzięki za wrzucenie mojego materiału. W streamingu Ryzen wypada bardzo blado. Jakościowo wygląda to może ciut lepiej (takie miałem odczucia), ale FPS to już istna tragedia.
  • Odpowiedz
@Variv: tak, ale już przy Ryzen 5. Platforma jest gotowa, jutro zaczynam testy. Sprawdzałem jeszcze Battlefield 1 (jest widoczny na materiale) i jak widzisz spadek FPS'ów był okrutny. Przypominam nastawy: YouTube, 3500 kb/s, 1920x1080 bez skalowania, 60 FPS, enkoder programowy H.264 i do tego kompresja very fast.
  • Odpowiedz