Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #drony
Chciałbym wejść w temat. Jednakże zanim przeznaczę ponad 4k na Phantoma chciałbym pobawić się czymś znacznie tańszym - sprawdzić czy naprawdę to tak rajcuje. Czy polecicie coś w wersji mega budżetowej z kamerą?
Mozę być chinol.

Dziękuje z góry!
  • 16
  • Odpowiedz
@jackieboy: Jestem w podobnej sytuacji co Ty, trochę już poczytałem o tym w necie i pooglądałem różne filmiki na YT i zamówiłem sobie tutaj Symę X5 ale w najtańszej wersji bez kamerki, z kuponem 5/25 wyszło 91 zł :) Z opinii w necie nadaje się idealnie do nauki, kamerka ponoć tylko przeszkadza bo skraca czas lotu (bateria) i ogólnie obciąża drona w niekorzystny sposób. Moim zdaniem wszelkie tanie drony z
  • Odpowiedz
@jackieboy: tak jak mówi @lewe_konto, byle bez kamery, a poza tym to kup cokolwiek, to i tak jedno i to samo w niskich cenach, mogą byc popularne symy.
Inną opcją jest coś malutkiego Furibee F36 + cały system FPV 5.8GHz, w 200-250zł się zamkniesz a zabawa super.
  • Odpowiedz
@jackieboy: Miałem niedawno podobny dylemat. W moim przypadku małe, zabawkowe drony bardziej zrażały mnie do dalszej zabawy niż zachęcały. Po dłuższym namyśle zdecydowałem się kupić Hubsan H501s. Po wszystkich zniżkach, kuponach i cashbacku wyniósł mnie niecałe 700 zł. Z ważniejszych cech ma stabiliziację lotu po GPS (nie lata na boki jak wariat), bezszczotkowe silniki (spokojnie polatasz na wysokości 150-200m), kamerę HD z podglądem na żywo w kontrolerze, baterię na 19
  • Odpowiedz
@lewe_konto: Warto dołożyć $15 do tego zestawu, w moim przypadku standard kontroler zasięg FPV 100-150 m, po przeróbce 300-400m. Mowa o zasięgu gdzie mam obraz na zywo, dronem sterować możesz jeszcze dalej, na yt ludzie po 1-2 km latają. Dużo zalezy też gdzie latasz i jakie są zakłócenia. W tej cenie dron raczej bezkonkurencyjny, potem następna półka to Phantom ale to trzeba jeszcze raz tyle dołożyć.
  • Odpowiedz
@jackieboy: Nie bierz Symy.

Wszystkie symy (chyba) mają silniki z przekładnią i zębatkami. Te mają tendencję do psucia się z powodu "zatarcia silnika" lub zniszczenia zębatek (ukruszenie ząbków).

Moc takiego czegoś jest żałosna, syma tylko udaje większego drona przez większe śmigła. Ledwo to się
  • Odpowiedz