Wpis z mikrobloga

@jackieboy: Jestem w podobnej sytuacji co Ty, trochę już poczytałem o tym w necie i pooglądałem różne filmiki na YT i zamówiłem sobie tutaj Symę X5 ale w najtańszej wersji bez kamerki, z kuponem 5/25 wyszło 91 zł :) Z opinii w necie nadaje się idealnie do nauki, kamerka ponoć tylko przeszkadza bo skraca czas lotu (bateria) i ogólnie obciąża drona w niekorzystny sposób. Moim zdaniem wszelkie tanie drony z kamerkami
@jackieboy: tak jak mówi @lewe_konto, byle bez kamery, a poza tym to kup cokolwiek, to i tak jedno i to samo w niskich cenach, mogą byc popularne symy.
Inną opcją jest coś malutkiego Furibee F36 + cały system FPV 5.8GHz, w 200-250zł się zamkniesz a zabawa super.
@jackieboy: Miałem niedawno podobny dylemat. W moim przypadku małe, zabawkowe drony bardziej zrażały mnie do dalszej zabawy niż zachęcały. Po dłuższym namyśle zdecydowałem się kupić Hubsan H501s. Po wszystkich zniżkach, kuponach i cashbacku wyniósł mnie niecałe 700 zł. Z ważniejszych cech ma stabiliziację lotu po GPS (nie lata na boki jak wariat), bezszczotkowe silniki (spokojnie polatasz na wysokości 150-200m), kamerę HD z podglądem na żywo w kontrolerze, baterię na 19 minut,
@lewe_konto: Warto dołożyć $15 do tego zestawu, w moim przypadku standard kontroler zasięg FPV 100-150 m, po przeróbce 300-400m. Mowa o zasięgu gdzie mam obraz na zywo, dronem sterować możesz jeszcze dalej, na yt ludzie po 1-2 km latają. Dużo zalezy też gdzie latasz i jakie są zakłócenia. W tej cenie dron raczej bezkonkurencyjny, potem następna półka to Phantom ale to trzeba jeszcze raz tyle dołożyć.
@jackieboy: Nie bierz Symy.

Wszystkie symy (chyba) mają silniki z przekładnią i zębatkami. Te mają tendencję do psucia się z powodu "zatarcia silnika" lub zniszczenia zębatek (ukruszenie ząbków).

Moc takiego czegoś jest żałosna, syma tylko udaje większego drona przez większe śmigła. Ledwo to się unosi.

Bierz Hubsana tak jak kolega powiedział wyżej. 107L w wersji bez FPV, 107D w wersji FPV.

Hubsan jest zajebisty, niezniszczalny, szybki, o dużej mocy, sensownym systemem