Wpis z mikrobloga

@wogbius: Słyszałem historię o lasce, która przez pół roku nie ściągała soczewek i jakiś grzyb dosłownie zjadł jej oczy, może urban legend ale w sumie prawdopodobne. Sam używam soczewek już 8 lat i najdłużej nosiłem 3dni z rzędu, z konieczności bo był to nieplanowany wyjazd i dłużej sobie nie wyobrażam.
  • Odpowiedz
@Tranzi: Zależy od typu soczewek. Są takie miesięczne gdzie producent deklaruje, że można nosić miesiąc bez zdejmowania - okulistka mowila, ze najlepiej tydzien max i zrobic sobie przerwe. W praktyce na 5 dniowym wyjeździe (namioty, domki) bez zdejmowania było całkiem ok - po przebudzeniu troche pomrugać i generalnie oko nie wysychało.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Tranzi
@azmar Dokładnie, pewnie te miesięczne mają dodatek jakiegoś materiału przeciwbakteryjnego/grzybiczego. Jeżeli nosiła jednodniowe to możliwe, że dostała jakiegoś zakażenia. Mega obleśne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@azmar: Trochę to jednak niebezpieczne moim zdaniem. Podczas snu nasze gałki oczne potrafią wykonywać niezłe akrobacje, a to może skutkować ześliźnięciem soczewki za oko. Sam miałem raz sytuację gdzie przetarłem oko energicznym ruchem i soczewka schowała się prawie za gałkę, mało przyjemna sprawa, ledwo ją wyciągnąłem.
@wogbius: Stawiam jednak na miesięczne, jednodniowe wyschłyby na wiór i same odpadłyby od oka. Co nie zmienia faktu, że miesiąc to miesiąc a nie
  • Odpowiedz
@Tranzi: Teraz popularne są soczewki day and night 30 dni i przez tyle czasu nie trzeba ich ściągać. Sam takie kupuje i czasami się zapomnę nosząc je 40-50 dni, bo absolutnie ich nie czuje i zapominam że kiedykolwiek miałem wadę wzroku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ayano: Pewnie szpital i płukanie oka, może wyciąganie gałki ocznej.

@ocelote: Ciekawe, w sumie nie interesowałem się tematem od lat, ciągle kupuję te same. I mówisz, że oko nie wysycha, nie ma żadnego dyskomfortu?
  • Odpowiedz
@Ayano: Nie mam wiedzy na ten temat, zapytam okulistki przy następnej wizycie.

@mieszczanin: To już raczej sprawa indywidualna. Ja mogę przechodzić 48h bez dyskomfortu (używam dwutygodniówek). A co do samej historii to tak jak napisałem może to być całkowita bujda albo mocno przesadzona historia. Choć można sobie wyobrazić scenariusz gdzie nie były to soczewki korekcyjne a zmieniające kolor oczu, jak wiadomo młode dziewczyny potrafią znieść wiele żeby tylko wyglądać piękniej,
  • Odpowiedz