Wpis z mikrobloga

@dziadekwie: A mnie to zawsze ciekawi: bo jestem w pełni świadomy różnic między językami programowania a językami skryptowymi. Z tym że jak tacy zatwardziali ceplusplusowcy chcą nazywać ludzi piszących w PHP - skrypterzy? :D skrypciści?
@Marmite: Ja przede wszystkim w ogóle nie ogarniam, dlaczego PHP ma niby nie być językiem programowania O_O

No taki cienias jestem, nie rozumiem i już.

Mój ulubiony cepluplusowiec się spotyka na piwie z moim ulubionym pehapowcem i jakoś sobie do oczu nie skoczyli, widać po żadnej ze stron nie siadali zakompleksieni ludzie.

Swoją drogą, szalenie zabawne jest to "U nas w US" ;-)
@dziadekwie: PHP nie jest językiem programowania bo jest językiem skryptowym. To tak w kwestii formalnej bo ja sam też odnośnie PHP używam takich pojęć jak "programować", "programista" czy "język programowania". Co nie zmienia faktu, że o ile jestem w stanie, zrozumieć że ktoś jakiegoś języka nie darzy sympatią, o tyle nie rozumiem od razu takiej piany :D
@Marmite: No dobra, chciałam naleźć jakieś ale, ale to by było naciągane ale. I get the idea :-)

Koleś jest niezłym kosmitą, bo on swoją niechęć do języka przekłada ogólnie na ludzi go używających...
@Marmite:

To tak w kwestii formalnej


A na podstawie czego ten formalny wniosek wysnułeś? Co z tego, że PHP jest językiem interpretowanym? Niczego to nie zmienia. PHP jest jak najbardziej językiem programowania.
@ghostface: Wiedziałem, że zostanę źle zrozumiany :P nie mówię, że nie jest. Chodziło mi tylko i wyłącznie o tę kwestię, że PHP jest językiem skryptowym ponieważ jest interpretowany. Koniec. Kropka. Nie dorabiajmy do tego nic więcej :P
@ghostface: Argh, chciałem tylko podkreślić fakt, że PHP należy do języków skryptowych :P źle sformułowałem myśl widocznie, bo absolutnie nie uważam jakoby PHP językiem programowania nie było (o czym też napomknąłem pisząc, że

odnośnie PHP używam takich pojęć jak "programować", "programista" czy "język programowania"


).
@dziadekwie: Niżej też coś dziwacznego - niby jakieś refleksje programisty na podstawie doświadczenia, aż dochodzisz do...

...o tyle dokładne zastosowanie inner/left/right joinów ciągle mi się myli.

WTF?!
@MQs:

Potrzebuję napisać zapytanie konsolidujące kilka tabel - zajrzę do manuala.


No nie...ubiłabym... może jestem niecierpliwym, wymagającym dziadkiem?

Czy ja mam jakieś bardzo wygórowane oczekiwania? Dlaczego ja niekształcona czaję, a programista z doświadczeniem uważa za swoje prawo, żeby nie czaić?