Wpis z mikrobloga

#samochody

Mireczki potrzebuję drobnej porady. Nowe auto + nowe opony (świeżo zmienione na letnie), na trasie przy ~120 km/h buczą podobnie jak wtedy kiedy się na autostradzie najedzie na białą linię, tylko że ciszej. Opony to micheliny Pilot Sport 3.

Tak może być? Za mało napompowane? Za bardzo? Zgłosić do ASO jako usterkę? Nie chcę im dupy truć głupimi telefonami :D
  • 7
@bslawek: Nie wiem na ile jesteś wyczulony, ale to głośne opony 71dB, czyli prawie max (dopuszczalne jest 72dB).
Może być wada fabryczna, mogą się już ząbkować. Obejrzyj dobrze bieżnik. Nie powinny buczec, może być słyszalny szum. ;)
Do tego sprawdź ciśnienie.
@kipowrot: Hmmm zmieniane były dosłownie kilka dni temu... już by powietrze zeszło? Samochód wykrywa zmiany ciśnienia w oponach niby, i nie ściągało go na autostradzie nawet przy szybkiej jeździe.

Ja raczej nie będę potrafił powiedzieć czy "ząbkują" czy nie. Podjadę do warsztatu może najpierw gdzie zmieniałem i niech się wypowiedzą...

Dzięki w każdym razie.

No i fakt że są głośne. Szkoda, bo miałem już nieplanowaną okazję sprawdzać jak trzymają drogi i
@Scharnvirk: spróbuj zamienić je miejscami (przód -> tyl) i posłuchaj czy zmieniło się miejsce dźwięku. Jeśli tak to wada opony jeśli nie to cecha opon. Kiedyś kupiłem auto z nowymi kormoranami ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyły jak łożysko we wszystkich kołach. Nawet sprzedający zwatpił w stan łożysk i zszedł z ceny. Mechanik sprawdził łożyska wszystko było ok. Opony też bez żadnych śladów, koła wyważone. Ostatecznie się przejechali