Wpis z mikrobloga

czy ktoś był na rozmowie o pracę w samsungu na stanowisko testera oprogramowania i nie dostał żadnej odpowiedzi, pomimo zapewnienia, że bez względu na wynik rekrutacji firma skontaktuje się z kandydatem do dwóch tygodni? minął już miesiąc, wiem że nic z tego, ale pytam czy to jest normalna praktyka tej firmy.
#samsung #testowanieoprogramowania #testowanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@wolfram11 jak najbardziej normalna praktyka. Poza tym, nie masz czego żałować, daleko tej firmie do ideału. Chyba że zaczynasz testerską przygodę, wtedy lepszy rydz niż nic.
  • Odpowiedz
  • 0
@wolfram11 powodzenia w takim razie. Nie wiem jaka obecnie jest idealna firma na start w tym zawodzie, pewnie żadna. Mam wrażenie, że mało uwagi i funduszy przeznacza się na dobre testy.
  • Odpowiedz
@srtwsm: mam wrażenie, że rynek się nasycił i jak już firma kogoś szuka, to z doświadczeniem (min. 6 miesięcy), dużo świeżaków próbuję się wbić, zrobię na początek istqb, zawsze to jakiś wyróżnik.
  • Odpowiedz
@wolfram11: Rynek jest nasycony tylko chętnymi do pracy, wykruszającymi się po pół roku do roku... stąd wieczna nadpodaż chcących zacząć i gigantyczny popyt na specjalistów, których nie ma. Rok temu było identycznie jak teraz i raczej nic nie wskazuje na jakieś wielkie zmiany moim zdaniem. Nie wiem czy jest jakaś podobnie postawiona na głowie branża ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kibicuję, żebyś trafił w miejsce które nie zniszczy
  • Odpowiedz
@wolfram11: @BDJQP: Ja zauważyłem coś innego. U nas dalej jest przeświadczenie: Test Manager do pisania test case'ów + klepacze automatów jako cały zespół zapełniający wysoką jakość aplikacji. Nic bardziej mylnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz