Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, potrzebuje rady. Postanowiłem zakupić #corel ale nie wiem na którą wersję się zdecydować. Chciałem zapytać na jakimś forum tematycznym ale graffika nie działa a reszta for skupia się raczej na programach do rastrów. Nie wiem czy kupić wersje X8 czy wystarczy wresja X6 oczywiście mówię o wersjach home and student (różnica w cenie to około 200 zł). Jestem ciekaw waszych opinii i rad. Im więcej macie do powiedzenia w temacie tym lepiej, chętnie poczytam :) Zatem wołam: #grafika #grafikakomputerowa #grafikawektorowa #dtp #wektory #projektowanie
  • 8
  • 0
@sorasill Gdzie bym nie czytał to każdy poleca do pracy Illustratora ale ze wzgledu na koszta decyduję się na corela. Serio jest aż taka przepaść miedzy tymi programami?
@Markoz87: ale co chcesz na tym robić i na jakich plikach pracować? Jeżeli szczelnie się zamkniesz w corelu to jest spoko program i rzeczywiście 15-18 obojętnie co weźmiesz. Ale jak przyjdzie ci importować wektory z sieci lub pliki klientów to częściej trafisz na problemy jak u konkurencji. Ja akurat pracuję na oryginalnych corelach w kilku wersjach i czasami korzystam ze stron z wektorami. Dlatego wiem że skomplikowane i ciężkie prace zadziałają
  • 0
@sicknature docelowo chce zajmować się tworzeniem grafik reklamowych w szczególności identyfikacją wizualną marek bo do tego mnie ciągnie najbardziej. Wiem, że przy tego typu specjalizacji będzie trzeba pracować z wieloma formatami plików jednak puki co nie mam zamiaru zajmować się tym w celach zarobkowych bo po prostu brak mi jeszcze umiejętności. Na obecną chwilę chce się po prostu szkolić w wektorach i uczyć się sprawnego posługiwania programem. Teraz ćwiczę na inkscape ale
  • 0
@mus_tang ze względów czysto etycznych chciałem właśnie kupić pakiet corela i tu się szkolić a nie iść w wersje "trial" adobe ( ͡° ͜ʖ ͡°). A co do projektów to mam tą świadomość, że będę spotykał po drodze ludzi z różnymi gustami nie zawsze dobrymi ale cóż, samo zycie :) Niemniej jednak wydaje mi się, że gusta odnośnie identyfikacji wizualnej swojej działalności idą w dobrą stronę i co