Wpis z mikrobloga

Zachęcony ostatnimi informacjami w sprawie 35 "prawie ukończonych" kawałków na nowy album #rammstein postanowiłem podzielić się pewnym zestawieniem, które zrobiłem na potrzeby posta na Reddit, a które to ilustruje pewne ciekawe wydarzenia z historii zespołu. Ale najpierw wyjaśnienie.

Na przełomie lutego i marca 2004 w niemieckiej bazie GEMA (ichni ZAiKS) zespół zarejestrował 30 tytułów, z których 11 planowano wydać na poczet czwartego albumu R+. W wywiadach udzielanych na początku owego roku jedni członkowie zapowiadali album ciężki i mroczny, zaś klawiszowiec Flake kontrował twierdząc, że chcą spróbować czegoś nowego, bo powielanie trzech poprzednich albumów to nie jest dobre rozwiązanie. W efekcie podawane we wcześniejszych wywiadach tracklisty czwartego albumu (pierwotnie nazwanego "Rosenrot") różnią się - i to znacznie - od zawartości "Reise Reise" (takie na przykład "Amerika" czy "Moskau" miały być pierwotnie bonusami). Według "teorii spiskowej" wytwórni nie spodobał się zestaw utworów wybranych na album przez Tilla i Richarda i zamiast tego pokierowano się gustem Flake. Ostatecznie to, co na "Reise Reise" się nie znalazło, zmaterializowało się w większości na wydanym w 2005 roku "Rosenrot" (tym samym wypełniając kontraktowe zobowiązanie zespołu). Ale nie wszystko.

Poniżej lista zarejestrowanych utworów wraz z ich statusem i komentarzem. Niestety po angielsku, ale w razie czego mogę dostarczyć tłumaczenie. Jako "ciekawostka w ciekawostce" dodam, że z tych 30 utworów 8-9 to odrzuty z sesji do albumu "Mutter".

#ciekawostki #muzyka
Cohonez - Zachęcony ostatnimi informacjami w sprawie 35 "prawie ukończonych" kawałków...

źródło: comment_2KviqxAl55Pb0yQIpWTX7bHh2ey9cN4v.jpg

Pobierz
  • 21
@choksondik: żeby było śmieszniej to 5 lat później ta sama wytwórnia wydała oficjalne oświadczenie, w którym zapowiedziank odcięcie się od promocji albumu "Liebe ist für alle da". Powodem był wideoklip do "Pussy", którego treści nikt jakimś sposobem nie uzgodnił z "górą". A podobno sześciocyfrowa liczba wyswietleń zmiękcza serca niczym płyn Cocolino...
@Cohonez: Tak a'propos w zeszłym tygodniu miała miejsce premiera filmu Rammstein: Paris, który jest wyreżyserowanym zapisem koncertu z Paryża. Byłem, widziałem i zajebiste. Jak ktoś ma ochotę, to niedługo wyjdzie na dvd i polecam obejrzeć. Bardzo fajny wybór numerów, między innymi zajebiste wykonanie Mutter, Sonne itd itp. Nie było Reise Reise, ani Rosenrota.
Budo - @Cohonez: Tak a'propos w zeszłym tygodniu miała miejsce premiera filmu Rammste...
@vagner @Draakul @BennyLava @PabloFBK

Jako epilog do wpisu dodam jeszcze coś. Niestety na dzień dzisiejszy to jest niemożliwe do zweryfikowania, ale może kiedyś się uda:
1. "Sonntag Bei Omi" tekstowo prawdopodobnie bazuje na wierszu Tilla Lindemanna pt "Großmutter". Można go przeczytać tutaj i jeśli dobrze rozumiem, to faktycznie treść jest obrzydliwa. Z mniej pewnych wieści - podobnoż główny riff tejże kompozycji ostatecznie wylądował z telemarkiem w "Waidmanns Heil"
2. Wspomniane na liście
@vagner: akurat to nie jest wiedza, którą ktoś chętnie się dzieli. Bibliografią dla moich postów z wczoraj są wpisy na forach sprzed ponad 10 lat, rozmowy z osobami "nieco bliżej" zespołu itp. Zaś informacje z zestawienia nt. Spring Weiter, Student, Ich Bin i Sonntag Bei Omi pochodzą od samego Paula Landersa - wypowiadał się o nich na chacie w 2005 roku :P