Wpis z mikrobloga

@sackomoddye: Jestem na 9.0 z gateway, chcialem zrobic fastboota, ale przeczytalem, ze jak uzyje do tego ich A9LH to utkne i w przyszlosci bede mogl uzywac tylko ich narzedzi, bo nic innego sie nie da zainstalowac. No to pomyslalem sobie, ze skoro i tak nie magazynuje gier, a mam karte 32GB to moze sobie postawie cfw. Z wstepnego rozpoznania wyniklo, ze luma3ds jest najbardziej noobfriendly, a jeszcze pozniej wynalazlem, ze z
@Harkonnen: A nie wiem. Szkoda, zeby lezal w szufladzie, a wartosc na rynku wtornym pewnie znikoma przy obecnej dostepnosci cfw. Pech chcial, ze kupilem go na chwile przed tym calym zamieszaniem z nowymi lukami i zagralem na nim doslownie w 3 gry, niby jego uruchamianie nie jest uciazliwe, ale te dwa nandy... Zawsze mnie to troche stresowalo. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No to zalozmy, ze stawiam wszystko
@Pacjent: ja jak przechodziłem to zgrałem sobie tylko sejwy z karty których i tak nie przywracałem bo mi sie nie chciało. Zrobiłem wszystko na czysto #!$%@?łem emunanda i pliki z karty. Zrób A9LH + luma a gatewaya do szuflady.

btw. gateway zapowiedział aktualizację wiec może wstrzymaj się z ewentualną sprzedażą.
@godoto: Stawiając lume na 9.0.0-20E, bede mial cfw na sysnand 9.0.0-20E, czy podczas uruchamiania dumpow gier z wymaganym wyzszym fw konsola nie bedzie wolala o update? Jak to jest w ogole? Updaty do wymaganej wersji sa na kartach, czy jest przekierowanie i update pobiera sie z serwerow ninetendo?
@Pacjent: tak jak Harkonnen Ci napisał nie potrzeba teraz emunanda, aktualizujesz konsolę w normalny sposób do najwyższej wersji a cfw i A9LH zostanie (przed update systemu warto zaktualizować i wgrać najnowszą wersję luma cfw) rob wszystko jak w 3ds.guide i pamiętaj trzymać kopię nanda dla bezpieczeństwa w kliku miejscach.
al cfw na sysnand 9.0.0-20E, czy podczas uruchamiania dumpow gier z wymaganym wyzszym fw konsola nie bedzie wolala o update? Jak to jest w ogole? Updaty do wymaganej wersji sa na kartach, czy jest przekierowanie i update pobiera sie z serwerow ninetendo?


@Pacjent: Nie musisz sie o to martwic, Luna jest bezpieczna dla emunanda i zawsze mozesz zaktualizowac do najwyzszej wersji. Generalnie caly proces wyglada tak:
twoj system -> 9.2 ->
(tu sie dzieje cos w bebechach systemu)

@PortowySzczur: a co widzisz po odpaleniu konsol? Jak jesteś taki wyedukowany to wytłumacz mi prosze budowe tego cfw ze w magiczny sposób ukrywa emunanda na karcie bo ja takowego nie mam? A może w upycha 2 nandy (org i cfw) w jednej kości konsoli?

nawet w configu masz opcje która bootuje do sysnanda i korzystanie z emunanda jest niepotrzebne.
g.....o - > (tu sie dzieje cos w bebechach systemu)
@PortowySzczur: a co widzisz po ...

źródło: comment_gIPtW56Yvm4yon4HiHFJjGgauSI6EQgv.jpg

Pobierz
@PortowySzczur:
@godoto:

Panowie, odpowiedzmy sobie na jedno zasadnicze pytanie- czy po wgraniu luny zgodnie z poradnikiem 3dsguide bede mogl bezpiecznie wykonac update do 11.3 nie tracac przy tym cfw, ani nie blokujac niczego, czego moglbym zalowac? Jak to sie dzieje i jaka magia tam zachodzi jest dla mnie sprawa drugorzedna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pacjent: Bez wątpienia.

@godoto: ta opcja ODPALENIA SYSNANDA na własne życzenie jest dostępna jako fakultatywna jeśli już naprawdę musisz, ale wtedy nie powinno się update'ować. Luna domyślnie wchodzi w EmuNanda i masz tam jak widzisz do wyboru aż 4 jeżeli chcesz mieć 4. I znajdź mi na karcie emunand Gateway'a czy każdego poprzedniego... Nigdy go nie było na karcie.

A co do systemu. Mówiłem o procedurze, wiesz? O tym, że
@PortowySzczur: Czyli po przejsciu calej procedury przy konfiguracji luny niepowinienem zaznaczac opcji Autoboot sysnand (jej kolor wydaje sie przed tym ostrzegac), dzieki czemu luna bedzie uruchamiac sie w emunand, ktore moge bez obaw aktualizowac, a moj oryginalny fw pozostanie bez zmian?

W ogole to czy to jest bardzo brickogenna zabawa?
@Pacjent jest jeden moment kiedy nie wolno zamknąć konsoli bo dostanie brick. Mi się zdarzyło że nie udało mi się z przeglądarki odpalić Homebrew I nie chciało już zadziałać. Pomogło ustawienie daty 2000-01-01 00:00:00