Wpis z mikrobloga

@Cutler777: Czyli wpc, ktore sie lepiej rozpuszcza, lepiej smakuje i mniej kosztuje to gowno bo ktos je poleca tak? To jak nazwiesz firmy wydajace miliony na marketing? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Re-volt: miałem bulka i nie ma rewelacji z rozpuszczalnością to zachwalanie jest przesadzone, kupujesz białka dla smaku tak? ja wróciłem do ostrovitu bo produkt jest polski i nie ma praktycznie żadnej różnicy między kfd czy bulkiem w dodatku teraz bulk wywindował ceny
na allegro sprzedaż ostrovitu góruje, masa ludzi sobie chwali bo stosunek jakości do ceny jest bardzo dobra
  • Odpowiedz
@Cutler777: Wczoraj bylo 3kg za 100zl wiec ceny niz, az takie duze. Sprzedaz ostrovita jest taka wysoka bo maja najtansze bialko. Swiadomosc lub jej brak u konsumentow nie jest zadnym argumentem. Skoro Ty nie widzisz roznicy to spoko, ale jakos Mirki sa bardzo zadowolone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cutler777: No sorry, ale akurat rozpuszczalność bulka jest perfect. Kilka machnięć i można pić. Smaki spoko. Skład z tego co wiem potwierdzony badaniami.

Innych nie sprawdzałem, ale bulk polecam.

No i dealali z re-voltem jestem zadowolony. Ceny oficjalne się nie kalkulują tak dobrze jak z refami.
  • Odpowiedz
@Cutler777: Kupowanie WPI to nie głupota w przypadku gdy ktoś nie toleruje laktozy i jak najmniejsza zawartość ww z serwatki jest dla niego kluczowa żeby nie mieć jazdy w brzuchu i gazów na następny dzień
  • Odpowiedz
@zaufajsobie: ok ale jeśli tolerujesz to jest to strata kasy @adek_es: akurat większość firm ma potwierdzone badania a wykryć podwalony surowiec albo dosypkę niskiej jakości aminokwasów jest bardzo ciężko i o tym wspominali też w filmach na yt
Pamiętam jak administrator kfd mówił że dobry surowiec kosztuje średnio 34zł na kg i to w różnych źródłach a jak ktoś ma taniej to zazwyczaj leci dosypka syfu. Tutaj na
  • Odpowiedz