Wpis z mikrobloga

Epizod 16

W drodze do Viridian City

[ #pokemirko - tag z przygodami ] [ #pokemonyzzerem ] [ #ashgrey ]

tl;dr


Jak to nakazuje pewna piosenka, pora wyruszyć do Wertanii, bo to jest nasz plan, pójdziemy razem w bór i knieje.
Od jednego z mieszkańców Wysp Cinnaberowych dostałem całkiem zmyślną łódeczkę. Dzięki niej mogłem szybko, omijając opłaty, udać się prosto do Azurii. Mój okręcik "Magikarp" śmiało ruszył na północ.

Wiosła w dłoń, i raz, i dwa, i raz, i dwa, i raz, i dw.. O coś uderzyłem. Hej, to Wartortle. Płynął w kierunku malutkiej wysepki, na której to leżało kilkanaście skorup żółwich, nad którymi górowała olbrzymia niczym głaz, skorupa Blastoise.

Dopłynąłem do podnóża Góry Księżycowej. I znowu musiałem przeciskać się przez te groty i jaskinie pełne Zubatów. Nie znoszę tych chodników. Tutaj przeskocz, tam w dół, dołem strumienia, tam w górę, na trzecim zakręcie w lewo i trzy kroki w tył. Nie dziwota, że w głowie mi się zakręciło w potknąłem się o coś. Zaryłem nosem w podłoże, a bolało tak że o zielony borze. Podniosłem się na rękach i ujrzałem jak Clefairy biegnie z moim kilofem! PUŚ GO, POEDZIAŁEM PUŚ GO!

Złodziej zeskoczył z uskoku skalnego i wskoczył do promu kosmicznego. do cholernego promu kosmicznego. Ja rozumiem, że Clafairy to są pokemony z kosmosu, ale skąd one zdobyły te materiały na budowę tego ustrojstwa? Oddawaj kilofa bucu!

Wtem huk, zapłon, syk i wielki słup ognia objął grotę. Ziemia się zatrzęsła. Skubańce naprawdę odlecieli. Dzięki Arceusowi, pod tym rumowiskiem jakie to powstało po starcie statku, znalazłem mój kilof. Dzień uratowany, do Azurii.

W samej Azurii wstąpiłem w odwiedziny do Sali, coby zobaczyć jak sobie radzą siostry Misty. Właśnie trwał występ pływacki o syrence. Tytułową rolę grała Misty. Oczywiście musieli się też za mną przypałętać te gagatki z Zespołu R. Chcieli pochwycić wszystkie pokemoniastą trupę teatralną występującą w przedstawieniu. Zaczynają powoli mnie denerwować. Pikacz działaj!

Herbatka w Azurii odbyta, więc czas ruszyć do Wertanii. Plotka głosi, że tamtejszy Lider już wrócił na swe włości. Nie pamiętam tylko jakiego to typu jest Sala. No to w drogę!

___
Piosenka do odsłuchania https://www.youtube.com/watch?v=u4Y4OAwUYj8
mfek00 - Epizod 16

W drodze do Viridian City

[ #pokemirko - tag z przygodami ] ...

źródło: comment_pL1MnPPPOVRwvHLPcPbf9Zf18Lv9JIV9.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz