Wpis z mikrobloga

mirki, jaki jest najtańszy sposób na rejestrowanie temperatury i wilgotności powietrza? fajnie gdyby termometr zbierał mi dane i zapisywał. Dodam, że nigdy nie miałem nic wspólnego z #arduino
chciałbym wykazać, że w pracy jest za ciepło a różowe co chwile wyłączają klime...
nie potrzebuje odczytu zdalnego
#elektronika #majsterkowanie
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mrOlii: esp+dht+espeasy(wgrywasz to na esp8266)+instaluejsz domoticz na kompie. jak masz to wszystko w tej samej sieci to masz piekny wykres co do kazdego pomiaru wstecz. zbiera tylko jak jest włacozny komputeer w prawdzie ale jak chces zmonitorowac ze w ciagu dnia jest zła temperatura to idealnie. pół godziny roboty (w tym nauka obsługi)
edit: a po co stabilizator? no i kup dht juz na płytce takiej bo bedzie trzeba kombinowac
  • Odpowiedz
@mrOlii: Najprościej (nie wiem czy najtaniej) Raspberry Pi + DHT22. W necie (strona Adafruit ?) masz instrukcję krok po kroku jak zrobić pomiary z określonym interwałem a wyniki wysyłać do arkusza google. Jak byś był zainteresowany to mogę potem poszukać linka tylko się przypomnij.
  • Odpowiedz
@mrOlii: To jest najczęściej zadawane pytanie pod tym tagiem :P To już zależy co chcesz robić. Moim zdaniem do interakcji z siecią/chmurą- malina. Malina to bardziej komputer a Arduino to "tylko" mikokontroler no ale oba mają plusy i minusy... Moim zdaniem w Twoim przypadku to aż się prosi żeby zrobić to tak jak sugeruję...
  • Odpowiedz
@mrOlii: arduino, bierz arduino. raspberyy to komputer i tam trzeba bardrdziej ogarniac plus raspberry to przerost formy nad treścią zeby robic proste projekty (to tak jakby brać tira do przewiezienia kanapy) no i cena mailna 300zł arduino 15...
a co do Twojego pytania do mnie wyzej to nic nie podłaczasz do kompa. instalujesz na kompie domoticz - serwer ktory zbiera dane (taka prosta wersja inteligentnego domu). na esp8266 wgrywasz espeasy
  • Odpowiedz
@mrOlii: a no to najpierw musisz przez usb zeby zflashowac, potem esp stworzy własną sieć do ktorej trzeba sie podłączyć i w przeglądarce skonfigurowac połączenie esp z naszą siecią wifi (mozna to zrobić z poziomy smartfona, aj atak robiłem). wtedy zniknie sieć esp a urządzenie będzie widoczne pod naszym adresem ip + port w przeglądarce (na sieci wifi ktora skonfigurowalismy w ustawieniach esp) i tam bedzie mozna juz wszystko skonfigurowac
  • Odpowiedz
@mrOlii: Trzymam za Ciebie kciuki. Mój amatorski zestaw rejestruje tylko temperaturę i bazuje na arduino, ds18b20 i zegarku ds3231 i zapisuje datetime i temp na SD, a dane wysyła po BT. Działa dosyć niezawodnie od kilku lat. Nie mam zabezpieczenia na okazję zaniku napięcia. Ostatnio widzę, że jest to robione na kondensatorach dużej pojemności = supercapacitor.
  • Odpowiedz