Wpis z mikrobloga

@Primusek: Takie dziwne, że różne festiwale mają inne regulaminy?
http://pnf.pl/o-nagrodzie/regulamin/

§12


(...) był rozpowszechniany po raz pierwszy w czasie pomiędzy 1 stycznia, a 31 grudnia roku poprzedzającego rok edycji Konkursu, nieprzerwanie przez co najmniej przez 7 dni, co najmniej 1 seans dziennie, na ogólnie dostępnych, płatnych seansach kinowych w Polsce i był ogłoszony w programie kina, w którym był wyświetlany;

W Polsce "Powidoki" miały premierę 13 stycznia 2017
  • Odpowiedz
@Primusek: A wiesz, że któryś z dwójki "Wołyń" lub "Ostania rodzina" będzie mógł wziąć udział w przyszłorocznych Oscarach? Nie chce mi się teraz sprawdzać oskarowego regulaminu i dat ich premier, ale przykładowo "Ida" miała polską premierę w 2013, a zdobyła Oscara w 2015.
  • Odpowiedz
@Primusek:

Zgodnie z regulaminem, wskazany może być jedynie film mający premierę w kraju pochodzenia między październikiem roku poprzedzającego rozdanie o dwa lata, a wrześniem roku poprzedzającego rozdanie bezpośrednio. I tak np. do Oscarów za rok 2007, które zostały rozdane w lutym 2008, mogły być zgłaszane filmy zaprezentowane po raz pierwszy krajowej publiczności między 1 października 2006 a 30 września 2007.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Oscar_dla_najlepszego_filmu_nieanglojęzycznego
  • Odpowiedz
Niesamowite. Do Oscara startowały wspólnie, a na Orły już nie


@Primusek: Wbrew opinii Polaków ''Wołyń'' nie spotkał się z dużym zainteresowaniem. Przegladałem zagraniczne portale i w kilku krajach widziałem zapowiedzi/ reklamy polskich filmów wyświetlanych w tamtejszych kinach i były to tytuły nieznane szerzej w Polsce. Wołynia do nie kupują. W telewizji też kariery nie zrobi, bo pójdzie późno w nocy.
Ale tomoże i dobrze bo jeżeli nie patrzeć tylko przez pryzmat
  • Odpowiedz