Wpis z mikrobloga

#eu4 Parę razy tu czytałem o ambrosian republic którą może tworzyć tylko Milan. Elekcja jest co 3 lata a zachwalani byli przy jej okazji przywódcy 6/6/6. Są dwa wyjścia: a) nie mam jakiegoś dodatku b) takie śmieszkowanie do którego właśnie dotarłem empirycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
@Wiciobrody: Grałem już republikami, mechanizmy znam. Rzecz w tym że tu już dwukrotnie chwilę po tym jak utrzymywałem starego władcę kosztem RT to wskakiwały wybory i kolega wypadał z gry. Zorientowałem się że coś jest nie tak za 2 razem. Innymi słowy nie widzę w tej republice możliwości dojścia do władcy 6/6/6 stąd moje pytanie.
@Akwer: Grałem ostatnio Milanem i przez całą rozgrywkę z 5 razy udało mi się się dobić przywódcami do 6/6/6, a kilka np. 5/5/6. Kwestia tego żeby zatrzymywać tych którzy w momencie elekcji są dość młodzi (koło 40), wtedy spokojnie jest czas żeby to sobie podbić, a jakiegoś 50+ letniego można zrollować przy następnych wyborach i szukać młodszego.

Odnośnie tego że po zatrzymaniu starego nagle były wybory - cóż, życie, typ prawdopodobnie
@Akwer: Nie martw się, mogło być gorzej. Ja właśnie gram Milanem (w sumie już Imperium Włoskie - docelowo Rzymskie) i próbowałem wbić 6/6/6 władcy ale zawsze coś mi nie tak siadało z tradycją republikanów i max miałem 6/5/5 bo albo umarł albo uważałem, że mam za mało tradycji. Niestety jednego dnia stwierdziłem, że przecież 38 tradycji to wciąż na żółto. No i zrobiłem 6/6/6, koleś po kilku miesiącach stwierdził, że zostanie
@Queltas: Grałem już kilka razy republikami, różne cuda widziałem :) Jednak tu miałem naprawdę taki zbieg okoliczności że aż wpis zrobiłem, bo zatrzymałem władcę po czym od razu "pyk" nowy i to 2 elekcje z rzędu. Stąd zacząłem się zastanawiać czy to nie taki urok tej republiki.