Wpis z mikrobloga

@motylus jeśli chodzi o to pierwsze, to kijiji.ca jest chyba najpopularniejsze. Loty najlepiej sprawdzać na google flights, tam masz fajne wykresy i tabelki no i potem albo przez skyscanner i temu podobne albo przez stronę linii, kombinuj gdzie taniej. W dwie strony wszystko poniżej 3k jest spoko, jak w jedna to do 2k. Ostatnio wracałam za 1200zl z Edmonton ale zajęło mi to 30h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@motylus: ja szukalam przez linkedin, monster i ziprecruiter (polecam wpisac adres/tel kanadyjski w cv). Loty skyscanner / google flights, ogolnie drogo, jedna z tanszych wersji to leciec z przesiadka w AMS w zatloczonym hinduskim JetAirways+LOT. Bardziej hardcorowa wersja to lot Kanada-Londyn a z Londynu do PL Ryanair ale trzeba doliczyc przejazd miedzy lotniskami. Auto - wynajem na wycieczki - Avis, Enterprise - czesto sa kody promocyjne. Jesli chodzi o wypozyczenie na
@motylus: my mieszkamy juz rok ale z racji ze mam piechotą do pracy bardziej sie oplaca wypozyczac auto niz placic za ubezpieczenie i garaz (ZipCar i Car2Go sa bardzo spoko a na dluzsze wyjazdy Avis zawsze robil nam darmowy upgrade). Jesli moge cos dorzucic - jesli nie masz jeszcze znalezionej pracy, a jedziesz na IEC - polecam najpierw wjechac do Kanady na turystycznej wizie i dopiero gdy znajdziesz prace pojechac na
@nielubierozowego: Wszelkie porady zawsze mile widziane :) Jeśli chodzi o wjechanie wpierw na turystycznej to u mnie niestety odpada, bo lecę tam parę dni przed upływem terminu na aktywowanie pozwolenia na pracę - ale pomysł dobry. Mieszkasz moze w Vancouver? Dla mnie to nie jest jeszcze ostateczna decyzja, ale najbardziej skłaniam się ku temu miastu. Biorę pod uwagę jeszcze Calgary, Edmonton albo wschód - region Nowej Szkocji. @ksiezniczka_kasia: Co myślicie?