Wpis z mikrobloga

W 2008 roku, gdy miałem 16 lat, prezydentem Rosji został Dmitrij Miedwiediew. Nie chcę powiedzieć, że zaczynałem się wtedy interesować polityką, bo nie wymieniłbym jej w gronie swoich zainteresowań nawet dzisiaj, ale powiedzmy, że był to okres, w którym zaczynałem zwracać większą uwagę na to, co dzieje się w tym świecie i jak to wpływa na społeczeństwo. W głowie nie mieściło mi się wtedy, że istnieje sobie taka Rosja, w której odbywają się demokratyczne wybory, kraj oficjalnie jest republiką federalną, ale wszyscy wiedzą o tym, że Władimir Putin jest szarą eminencją i steruje państwem "zza tronu". Dzisiaj mieszkam w Polsce i kanclerz Niemiec negocjuje stosunki polityczne z posłem i prezesem partii rządzącej, jakikolwiek głos na temat przestrzegania konstytucji nazywany jest powszechnie "kwikiem świń oderwanych od koryta", a prezydentem jest Andrzej Duda.


#polityka #4konserwy #neuropa #przemyslenia
Pobierz tymeek - W 2008 roku, gdy miałem 16 lat, prezydentem Rosji został Dmitrij Miedwiediew...
źródło: comment_jY2kc5jG8GC8ZETeunMQkGgyNfS1jQpu.jpg
  • 20
@tymeek: Jeszcze napisz że JarKacz ma wszystkie media w kraju tak jak Putin XD
I wsadził do łagrów wszystkich aktorów z teatru w którym co tydzień nawołują do jego morderstwa xD
@tymeek: To już dawno zrobiło się nudne... Polsce, a zwłaszcza rządowi daleko do ideałów, ale takie porównania to tylko tanie i prymitywne zabiegi propagandowe opozycji, której w Rosji... nie ma. Choćby to jest zasadnicza różnica, a jest ich na tyle dużo, że nie ma w ogóle sensu dyskutować z tak właśnie prymitywną papką propagandową.
@tymeek: Moje wpisy dotyczą orania idiotów.
Nie moja wina że obecnie 95% wpisów jest bzdurami na temat PiSu.

Polecam ci przejrzeć moje wpisy z innych lat, ale to pewnie zbyt trudne dla tak prymitywnego trolla wierzącego że Jarek jest Putinem xD
skąd taka silna chęć sprostowania tych wszystkich bzdur?


@tymeek: Wszystkich? Ty wiesz co mówisz?
Wszystkich to nawet nie czytam, a naśmiewam się tylko z małego procenta największych kretynów.
@erbo: nie odpowiedziałeś mi na drugie pytanie. na wykopie "naśmiewasz się tylko z małego procenta największych kretynów.". co z tymi wszystkimi ludźmi o odmiennych od twoich poglądach politycznych w twoim życiu codziennym? w pracy, może w szkole? czy oni też mają szansę usłyszeć od ciebie jak wielkimi są kretynami? codziennie orasz tych idiotów? ilu z nich nazwałeś już prymitywnymi trollami?
co z tymi wszystkimi ludźmi o odmiennych od twoich poglądach politycznych w twoim życiu codziennym? w pracy, może w szkole? czy oni też mają szansę usłyszeć od ciebie jak wielkimi są kretynami? codziennie orasz tych idiotów? ilu z nich nazwałeś już prymitywnymi trollami?


@tymeek: Nie otaczam się skrajnymi idiotami, jakich można tutaj spotkać xD
Czy "kierowanie z tylnego siedzenia" jest zjawiskiem (...) antydemokratycznym, to można się spierać


@wystrza:

Władza zza tronu – sytuacja, w której faktyczna władza znajduje się w rękach nie tego, który jest do tego powołany, tylko kogoś innego będącego blisko tronu (tzw. szarej eminencji).


Czy muszę także tłumaczyć na czym polega demokracja, czy może jednak spór możemy uznać za rozstrzygnięty?
Czy "kierowanie z tylnego siedzenia" jest zjawiskiem szkodliwym (...)

Przykłady można mnożyć - majordomusi Merowingów, Otto von Bismarck, kardynał Richelieu, Piłsudski. Ze współczesnych polskich przykładów, to Leszek Miller za czasów premiera Belki, Marian Krzaklewski za Buzka.


@wystrza: czy jeśli zapalenie papierosa, pozwoli uzależnionej od nikotyny osobie uspokoić się na tyle, że łatwiej i szybciej rozwiąże skomplikowany problem, to będziemy mogli zacząć dyskutować na temat szkodliwości palenia tytoniu? kierowanie z tylnego siedzenia
Wielokrotnie wizyty szefów rządów innych państw polegają na spotykaniu się ze swoimi odpowiednikami, a następnie z liderami partyjnymi także frakcji opozycyjnych i jest to wskazywane jako przykład dobrej demokratycznej praktyki.


@wystrza: Oczywiście, że jest to przykład dobrej praktyki. Najpierw rozmawiamy z ludźmi, którzy rządzą krajem, potem z przedstawicielem opozycji. Co to ma do rzeczy? Mówimy o tym, że Angel Merkel spotkała się z przedstawicielem tych pierwszych - ludzi, którzy rządzą krajem,
Przy tym nie za bardzo wiem, czy krytykujesz Kaczyńskiego za to, że nie pełni innych funkcji państwowych oprócz prezesa partii i posła, czy krytykujesz kanclerz Angelę Merkel, za to że się z nim spotyka. Ujmując to wszystko najłatwiej jak można: kanclerz Angela Merkel może spotykać się o omawiać stosunki polsko-niemieckie nawet z Zenkiem Martyniukem, jeśli tylko nie podpisują żadnych prawnie obowiązujących dokumentów w tej materii wchodząc tym samym w kompetencje innych organów
Chyba największym sukcesem obecnej władzy jest totalne ośmieszenie KOD


@tymeek: przecież kod sam się ośmieszył . Zarówno postulatami, środkami protestu, jak i towarzystwem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mając taką opozycję jak KOD pis nie musi się bać niczego
przecież kod sam się ośmieszył


@Saper9: W pewnym stopniu na pewno. Sam przyznaję, że KOD wywołuję u mnie niechęć, ale już sam nie wiem jaka jej część jest wynikiem działań samego ruchu, a ile jest w tym efektu propagandowego. W internecie możesz znaleźć listy znanych osób popierających działania KOD - pomiń nazwiska znane ci z mediów i sprawdź kim jest reszta. Oficjalnie KOD poparło wielu intelektualistów - profesorów ze znacznym dorobkiem