Wpis z mikrobloga

Chciałabym złożyć wniosek online ZAP-3 z moim numerem konta bankowego, żeby zwrot podatku przyszedł mi w tym roku szybciej. Czy muszę się obawiać o to, że wyślą mi pieniądze mimo wszystko przekazem pocztowym? Podobno liczy się kolejność wysyłania formularzy. Mam najpierw wysłać ZAP-3 i dopiero potem PIT-37? Odczekać 1 dzień od momentu wysłania ZAP-3 i dopiero potem PIT-37? Czy może nie ma to znaczenia? Używam programu e-pity.
#podatki
  • 15
  • Odpowiedz
ZAP-3


@jasmina-grygiel: Nie jestem na 100% pewien, ale zdaje mi się, że w picie rocznym masz miejsce na dane i jeśli się zmieniły to można bez ZAP-3.
Tak mi się coś kołacze, że rok czy dwa lata temu kazali mi nie składać w ogóle ZAP-3 w zw. ze zmianą danych (nr konta) tylko w picie rocznym uwzględnić.
  • Odpowiedz
@ufo99: W picie rocznym nie przewidziano miejsca na wpisanie numeru konta. Do tej zmiany służy ZAP-3.
Jeśli zmienił się adres miejsca zamieszkania, to wtedy tak: wpisuje się po prostu aktualny adres na zeznaniu.
  • Odpowiedz
W picie rocznym nie przewidziano miejsca na wpisanie numeru konta. Do tej zmiany służy ZAP-3.


@potrzebie: widocznie z czymś mi się poplątało, w takim razie przepraszam za zamieszanie
  • Odpowiedz
@jasmina-grygiel: ZAP-3 w formie elektronicznej możesz wysłać tylko wtedy jeśli masz podpis kwalifikowany. Jeśli nie masz - możesz go tylko wypełnić i wydrukować, następnie zanieść do Urzędu Skarbowego albo wysłać listem poleconym.
  • Odpowiedz
@jasmina-grygiel: jak chcesz dostać zwrot na konto bankowe, musisz wypełnić ZAP-3 i wysłać listem poleconym do urzędu albo dostarczyć osobiście. Elektronicznie można wysłać tylko wtedy, gdy ma się podpis elektroniczny. Taki wymóg Ministerstwa, w każdym programie tak samo.
  • Odpowiedz
@ufo99: ZAP-3 składamy tylko, jeśli zmieniły się jakieś dane (adres, US czy nr konta). Jeśli w zeszłym roku był składany ZAP-3 z nr konta, to nie trzeba go składać ponownie w tym roku. A w deklaracji rocznej nigdy nie podajemy nr konta, bo nawet nie ma takiego pola :)
  • Odpowiedz