Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w #wyhodujsobiechilli nie będzie zdjęcia roślin- mają się dobrze i szybko rosną, ale za tydzień różnica w stosunku do poprzedniego foto będzie dużo większa więc też będzie bardziej interesująco.

Zamiast roślin zdjęcie pierwszej z 3 skrzyń, do których trafią między innymi papryki, bo wymyśliłem że zbuduję coś takiego jako substytut ogrodu i postawię na tarasie- mam plan porównać rozmiar roślin i plon w 3 wariantach- doniczki indoor, doniczki outdoor i skrzynia outdoor.

Projekt skrzyni wymyślił w większości różowy, no ale ja wpadłem na pomysł i zbudowałem, więc mogę sobie przypisać większość zasług ;p do ukończenia brakuje jeszcze malowania, folii w środku, ogarnięcia dziur na froncie, piątej nogi na środku, otworów drenażowych i oczywiście ziemi. Każda z donic ma pojemność ponad 150l.

Konstrukcja jest jak widać prosta, mi #zagranico wyszło ok. 120 € za drewno i wkręty na 3 skrzynie, w PL pewnie wyjdzie sporo mniej więc tym bardziej się opłaca


#diy #domowyogrod
Triplesix - Dzisiaj w #wyhodujsobiechilli nie będzie zdjęcia roślin- mają się dobrze ...

źródło: comment_9a8AFNKhRBj3Zh8IaOJDzLHzVLTdc69M.jpg

Pobierz
  • 2
@Triplesix: Bardzo fajna doniczka ;D A raczej donica. Ale to taras, a nie balkon, prawda? ;) Bo jak balkon na to takie 3 strach stawiać ;D

A ten taras to zadaszony? Bo najważniejszą rzeczą jest, żeby deszcz na nie nie padał. Znaczy nie w liście, a prosto do ziemi. Bo to często powoduje rozwój grzybów i innego dziadostwa ;)
@gobi12: taras, na balkonie to trochę dużo wagi chyba ;) mam część zadaszoną, ale tak że nie pada deszcz ale jest ostre słońce (od południa), albo brak zadaszenia i cień od ścianki (ale opady). Jeszcze coś wydumam, ewentualnie zrobię zadaszenie do donic z jakiegoś plexi ( ͡ ͜ʖ ͡)