Wpis z mikrobloga

#hearthstone

no to chyba żegnam hearthstone, siedzę w tej grze od bety, ale widzę, że to nie zmierza w dobrym kierunku. Czasami zdarzało mi się pare boosterów kupić zwłaszcza jak nie zarobiłem odpowiedniej ilosci golda, a chciałem dostać kilka grywalnych kart z rozszerzenia. Teraz przygód nie będzie, same rozszerzenia, czyli de facto nie ma szans praktycznie zbierając golda z daily uzbierać wszystko. Wyrzucili Sylwie! Jak mogli! Moja ulubiona karta. Denerwuje mnie obecna meta, niegrywalne karty, które wchodzą do rozszerzeń aby tylko Ci się nie trafił grywalny epic czy legendarka i zwiekszysc szanse że kupisz booster packa. Widzę po reddicie, hearthpwn że duzo ludzi z EU ma podobne odczucia. W GB są podwyżki 25%.

Przepraszam za ból dupy :( od dawna jest to jedyna gra w którą gram i rozstania są ciężkie. Próbowałem w Gwinta pograć, jak dostałem bete, ale średnio do mnie przemawia.
  • 19
@sztilq: myślę że @BongoBong: ma rację. Poczekaj do dodatku, zobaczymy jak się meta zmieni (mam nadzieję że znikną niektóre decki, niby dostały nerfa ale tak naprawdę na 1 kartę). Jak każda gra w której można coś kupić za kasę są dwie drogi, albo wydajesz rl kasę którą zarabiasz sprzedając swój czas pracodawcy albo zamiast pracy grasz w cholerę w HS i zarabiasz golda itp.
@frems: @BongoBong: nowy dodatek nie zmieni mechaniki oraz prawdopodobnie nie zmniejszy rng. Do tego rozszerzenie z którego większość kart jest niegrywalna. W gwintcie nie ma czegoś takiego jak niegrywalna karta, rng ograniczone do minimum i wartość decku nie ma znaczenia
nowy dodatek nie zmieni mechaniki oraz prawdopodobnie nie zmniejszy rng.


@cocklush: skąd wiesz? Przecież na ponad 100 kart pokazali do tej pory raptem kilka.

Ja tam liczę na jakąś zmianę, bo ile można tak #!$%@?ć tę świetną niegdyś grę.
@sztilq: zniósłbym wszystko w HS, ale najbardziej denerwujące jest to że w każdym dodatku 50% kart jest niegrywalnych, co jest szczególnie wkurzające w przypadku legendarnych, w teorii najmocniejszych, kart. Bo ile w takim Gadżetonie było dobrych legendarek? Kazakus, Patches, Aya, może jeszcze Solia, Finja i Białooki, reszta to albo zwykły śmieć, albo niegrywalna.
@sztilq: Polecam Eternal, dosyć nowe (obecnie open beta) CCG, za darmo na Steamie.
http://www.numotgaming.com/eternal-primer-hearthstone-player/ - tutaj masz artykuł czym różni się od HSa.
Dlaczego Ci to polecam? Bo sam zagrałem z nudów, zniechęcony obecną metą, a wciągnąłem się tak że do HS nie chce mi się wracać. :)
Jeśli grałeś kiedyś w MtG to będziesz się czuł jak w domu. Jeśli nie.... tym lepiej! Zaskoczy Cię wtedy świeżość i złożoność rozgrywki.
@Dawidinho8 @sztilq Szczerze mówiąc to ja np. Jestem świadom, że istnieje kilka lepszych karcianek od hsa. Jednak fakt, że te karcianki nie mają swoich wersji na androida mnie odpycha. Niestety często nie mam po prostu dostępu do komputera, a z wersją na androida mogę przynajmniej daily wykonać.
@sztilq: ja tam jako gracz f2p i lubiący mieć limitowany budżet (nawet mam drugie konto, bo lubie grać od zera) w sumie wolę te opcje bez przygód... bo ja wiem że przeliczając, są one dużo bardziej opłacalne niż paczki... ale często mam tak że chciałabym w tali te dwa commony z przygody... które są 4 skrzdle... a ja nie mam żadnego ;p

A swoją drogą grać w grę, która Ci nie
@mikaliq: sprawia mi przyjemność, taki GWINT mi nie sprawia. Opcja z przygodami jest dla mnie lepsza, bo w przygodach karty w zasadzie w wiekszosci są grywalne albo nie są grywalne w ogóle. Poza tym robienie przygody to duzo frajdy.