Wpis z mikrobloga

@KornixPL: stara fura i stara prosta skrzynia. Rzuć okiem aby nie szarpała. Po zakupie wymień olej. Przed zakupem na jeździe testowej zobacz jak zmienia biegi powyżej 4 - 5 krpm.
I nie słuchaj januszy, że automat to gówno bo większość z nich nigdy tym nie jeździła.
  • Odpowiedz
@KornixPL: Jak nie przerzuca biegów to może po prostu nie ma oleju lub ciśnienia oleju. Ja kiedyś w fordzie robiłem sam pierwszy raz skrzynię 4 biegową. Każdy myśli, że tam jest we wnętrzu jakieś labolatorium nasa i trzeba do mechanika a robota tak prosta jak wymiana uszczelki pod głowicą.
  • Odpowiedz
@KornixPL Jezeli rusza i jedzie to znaczy ze skrzynia pracuje w trybie awaryjnym, jezdzi tylko na 5 biegu, przyczyn moze byc wiele nie koniecznie skrzynia do wymiany :)
  • Odpowiedz
@KornixPL: stara genialna prosta hidro kinetyczna przekładnia. koszt całkowitej regenarcji max 2,5 tysiąca już z robocizną powinien wynieść. Podobną niedawno braciak robił w volvo s40 i właśnie 2,5 tysia za kompletny remont zapłacił. Natomiast po takiej regeneracji (poprawnie zrobionej) masz spokoj na jakieś 250 tysi jeśli będziesz poprawnie eksploatować (unikać parkowania na wzniesieniach z "naprężonym" P, nie ruszać "zrywnie" tylko dać jej spokojnie wbić bieg itd.
Skrzynia ma dość "miękką" specyfikę
  • Odpowiedz
@KornixPL: Osobiście nie kupiłbym tego auta.
Może być tak, że tam #!$%@?ło tarcze i koszt samych części to będą dwa klocki a potem dylemat czy spłacać kredyt czy naprawiać auto.
Co innego jak u mnie, że sam widziałem, że skrzynia nie wrzuca 4 i potrafi wrzucać sama N podczas jazdy czy ruszania. A tu nie wiadomo, póki nie rozbierzesz to kot w worku. Może być tak, że ktoś wlał inny olej
  • Odpowiedz
@KornixPL: dodatkowo jeśli po prostu nie wrzuca biegów to może równie dobrze być "zblokowana", w volvo s40 miałem taką przypadłość, że wystarczyło odkręcić jakiś dekiel od spodu, tam jakiś dynks się przesunął nie tak jak trzeba i uszkodził jakieś małe gówno od sterowania za 200 PLN. Niestety dokładnie nie pamiętam co to. AUTOMAT MILION RAZY LEPSZY NIŻ MANUAL CHOĆBY DLATEGO, że sam sobie staruje zmianą biegów, nie #!$%@? skrzyni tylko dlatego,
  • Odpowiedz
Spytaj sprzedawcy na ktorym biegu jeat zablokowana skrzynia jezeli jest to 3 to prawdopodobnie winny jest czujnik predkosci skrzyni koszt nowego okolo 230 zl pozatym mozna to latwo sprawdzic bo ta skrzynia ma 2 takie same czujniki wystarczy zamienic je miejscami i zrobic jazde testowa
  • Odpowiedz