Wpis z mikrobloga

Przenieśliśmy telefon do operatora wirtualnego, ze wszystkich sieci dodzwaniamy się po nowym operatorze a z tmobile dodzwaniamy się na starą linię. Pytanie o co chodzi? Oni mają jakiś telefoniczny DNS i nie zmieniło kabla w nim w spisie, czy jak to działa w telefonach? Jak mam numer 1234 i przeniosę to skąd operator X,Y,Z wie, że 1234 jest na takiej i takiej linii?

#kisiochpyta #telefony #operatorzy #pomocy #mirekwpotrzebie
reddin - Przenieśliśmy telefon do operatora wirtualnego, ze wszystkich sieci dodzwani...

źródło: comment_Q7nTDrHczgVZlzQixlT72bvXI1ycDfoL.jpg

Pobierz
  • 3
@reddin: Nie odświeżyli jeszcze tablic przekierowań u siebie w T-mobile. To tak samo, jak przeniesiesz się do innej sieci a ta stara sieć "myśli", że masz odłączony telefon, bo u nich w bazie jest nieaktywny. Muszą odświeżyć. Zrób zgłoszenie u swojego operatora, będą interweniować.
Nie odświeżyli jeszcze tablic przekierowań u siebie w T-mobile. To tak samo, jak przeniesiesz się do innej sieci a ta stara sieć "myśli", że masz odłączony telefon, bo u nich w bazie jest nieaktywny. Muszą odświeżyć. Zrób zgłoszenie u swojego operatora, będą interweniować.


@bisqik: No coś w tym kierunku czułem, a te tablice skąd pobierają? Jest jakaś centralna baza? Zgłoszenie zrobiłem.
@reddin: Każdy operator ma swoją wewnętrzną. W dużym uproszczeniu to mają zaznaczony numer, jakimś prefiksem, że ma to połączenie iść na zewnątrz do konkretnej sieci, i jak wchodzi do tej sieci to wtedy ona w swojej bazie szuka i łączy;) A aktualizacje też powinny niby iść od PLI CBD, z UKE, bo teraz tam się ogarnia przeniesienie numeru.