Wpis z mikrobloga

Zestaw:

Reduktor: TOMASETTO ALASKA AT-09
Zbiornik: Bormech 34L
Sterownik: Stag 4 eco
Listwa wtryskowa: OMVL Reg Fast

Czym dysponuje?

Narzędzia
Laptop z programem AC Gas Synchro
Kabel od Projekt-Tech

Potrzebuje wyregulować gaz, sekwencja. Na internecie w instrukcji jest napisane:

Programowanie sterownika STAG-4 można wykonać na dwa sposoby:


Programowanie z użyciem mapy benzynowej i gazowej

Ręczne ustawianie sterownika


I licząc że chciałbym użyć 1 sposobu (podobno jest łatwiejszy) muszę:

1. Zrobić autokalibracje - powinna ona przejść bez problemu z racji że wtryski są już dopasowane pod moją instalacje
2. Zebrać mapę na benzynie - czyli po prostu jeździć tak żeby sonda pracowała
3. Zebrać mapę na gazie
I tu mam problem. W sumie będę miał xD W instrukcji jest napisane:

Przy prawidłowo ustawionym sterowniku (dobrze dobrana charakterystyka mnożnika) mapa benzynowa i gazowa

powinny się pokryć. W przypadku gdy mapy nie pokrywają się w miejscu gdzie mapy nie nachodzą na siebie należy

skorygować charakterystykę mnożnika (dla danych czasu wtrysku dolna oś mapy)


Przetłumaczy to ktoś na bardziej zrozumiałe? Bo ni #!$%@? nic z tego nie czaje :/

Chodzi jak dobrze rozumiem o to żeby ustawić mapę gazową na równi z benzynową poprzez przesuwanie tych punktów na mapie?

4. Sprawdzenie odchyłki - jak jest w granicach 10% jest okej, jak wyżej trzeba kombinować z mapą gazową.

#lpg #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@NewEpisode: ok jak juz zrobisz autokalibracje i pojezdzisz chwilkee na benzie i potem.na gazie to tam gdzie mapy.bedziesz miall dwie kreski ziona benzyna i niebieska.gaz i mnoznik, jesli sie w miare pikrywaja odchylka powiedzmy 5 % to cymes
  • Odpowiedz
  • 0
@NewEpisode: jesli nie to: tam gdzie.niebieska kreska jest nad zielona masz zza bogato i tam.zmniejszasz mnoznik , tam gdzie.niebieska.kreska pod zielona masz za ubogo i tam mnoznik w gore, przebieg mnoznnika powinien byc w miare łagodny bez ostrych zagiec, nadodawaj sobie na mnozniku tyle punktow ile ci trzeba zeby go ladnie zginac
  • Odpowiedz
  • 0
@NewEpisode: ech kolory mie siee zawsze mylaja bedzie odwrotnie jak.napisałem bo zielony to gaz a niebieski benza, jak zielony nad niebieskkim to bogato jak zielony pod niebieskim to ubogo
  • Odpowiedz
  • 0
@NewEpisode: tak tamm jest taka.zakladka odchylka i dobrze zeby tam bylo plus minus 5% najlepiej zrob print skrina z mapy i mi wyslij albo lepiej oscyloskop zapisz i mi wyslij a. ja ci powiem co robic z tym
  • Odpowiedz
@NewEpisode: tylko @cecen: nie napisał ważnej rzeczy po zmianie mnożnika kasuj "mapę" gazu aby były zbierane punkty już po zmianie mnożnika.
I nie jeździj machając pedałem gazu, kursor aktualnego czasu wtrysku musi stać w miejscu 2-3 sekundy aby sterownik go złapał i miał z czego wygenerować linię. Najlepiej początek zbierz na 1-2 biegu a resztę na 3-4 wszystko na podobnych obrotach.

A najlepiej jak masz laptopa to zbierze tylko punkty
  • Odpowiedz
  • 0
@biskup2k: nie ma potrzeby kasowania po co? po prostu zaczyna ci sie zmieniac mapa gazowa, no chyba ze straszne herezje wyszly to wtedy kasuj
  • Odpowiedz
nie ma potrzeby kasowania po co?


@cecen: @NewEpisode: aby mieć jasny obraz tego jak wyregulowana jest instalacja po zmianie mnożnika. Zanim zielona linia się przesunie po zmianie mnożnika to będzie wprowadzać tylko w błąd.
Instalacje KME same sugerują kasowanie puntów gazu po choćby lekkim ruszeniu zastawów.
Co lepsze sporo osób poleca kasowanie punktów benzyny i gazu za każdą zmianą mnożnika:
http://lpg-forum.pl/podstawy-strojenia-sterownika-lpg-t32594.html

Teraz ponownie kasujemy obie mapy. Ale zauważmy, że mnożnik
  • Odpowiedz
@NewEpisode: Jak wcześniej pisałem nie ma co się męczyć ze zbieraniem tych punktów. Zbierasz benzynę a później jedziesz na gazie tak aby znacznik był w miejscu kropki którą chcesz regulujesz i w czasie rzeczywistym obserwujesz co się dzieje.
  • Odpowiedz
  • 0
@NewEpisode: kropki przesuwasz w gore dol strzalkaami miedzy kropkammi przeskakujesz ctrl + strzalka lewo prawo jak klikniesz gdziekolwiek na mapie to.strzalkami gora dol przesuwwasz caly mnoznik
  • Odpowiedz