Wpis z mikrobloga

Elo Mirosławy z #filmowanie i #fotografia - głównie używający #panasonic G7 i GH4 oraz #olympus. Jest na micro 4/3 jakis odpowiednik Canona 24-105 f/4L? A najlepiej f/2.8? Koniecznie ze stalym światłem. I najlepiej tak do 3-4k jeszcze ;) Bo już miałem kupować Sonego A6500, ale poczytałem trochę o GH5 i mi się spodobał, może warto na niego poczekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 16
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@rolfik_r1 a, osobiście odradzam Ultra x0.71, dużo lepiej wziąć XL x0.64, na ultra miałem problem z jednym obiektywem w ostrzeniu na nieskończoność :)
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: @rolfik_r1: jak masz obiektywy z canona, a raczej masz( ͡º ͜ʖ͡º) to przejsciowka jest dobrą opcją. Sam mam Speedbooster i wszystko działa jak należy. Na daną chwile powaznie zastanowilbym sie nad przejsciówką Aputure DEC Kontroler ( w cyfrowe.pl jest dobra cena). 2x tansza, takie same optyczne parametry i dodatkowo masz bezsprzewodowy follow focus. Jedyną wadą na daną chwile jest waga takiego zestawu jest waga
  • Odpowiedz
@sirrek: za 1000$.. fakt, lekkie - ale niestety jakość obrazu pewno też nie jakoś wspaniała, ja mam 14-140mm i żałuje, bo mimo I.S. to straaaszna kupa powyżej 70mm ;/
  • Odpowiedz
  • 0
@sirrek: @sorek: @vava22: dobra, poczekam jeszcze. Na razie całkiem dobra propozycja jest ten 12-35. Z drugiej strony fajnie by było mieć jakieś szkło współpracujące z ta stabilizacja GH5. Przede wszystkim teraz muszę poczekać na pierwsze testy z prawdziwego zdarzenia. Tylko boje się, ze wszyscy sie rzuca i będzie jak z dostępnością DJI Mavic
  • Odpowiedz
  • 0
@sorek: x0.75 czy bez zmiany? Bo gdzieś znalazłem info, ze nie wpływa na ogniskowa i wtedy zostaje matryca x2. Wiec muszę kupić coś szerokiego jeszcze, jakaś Tokine. Bo z 24-105 zrobi mi się 48-210. Z reszta i tak chyba muszę.
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: osobiście ja i tak polecam speedbooster bo te dodatkowe 1.5x stopa jest super. Z f1.4 robi Ci się f0.85, z f2.8 robi Ci się f1.8 ;)

Wtedy z 24-105 f4 zrobi Ci się 30-135mm f2.5 :)
  • Odpowiedz