Wpis z mikrobloga

W testach #amd zabrakło mi porównań 1:1 równo taktowanych procesorów. Widać by było jak na dłoni, że #ryzen bije #sandy #ivy i często zrównuje się ze #skylake. Dodatkowo 2x więcej wątków daje przewagę w aplikacjach które potrafią to wykorzystać. Ale te króre nie potrafią (czyli większość) będą Wydajność 1:1 w stosunku do każdego nowego Intela przy tym samym taktowaniu to byłby wielki sukces #amd. Tymczasem jest zaledwie nieco gorzej.


Zresztą oficjalne slajdy AMD już kilka dni temu wyciekły i mówiły o różnicach rzędu kilku procent na korzyść intela przy identycznym taktowaniu. Zastanawiam się więc na co liczyli ci wszyscy co podnoszą teraz #rumor i najważniejsze -na jakiej podstawie?

Kto myślał że #ryzen zamiecie daje plusa.


A kto myślał tak jak ja też daje plusa.
  • 15
  • Odpowiedz
@majk3l: takie porownanie jest dobre tylko w ramach ciekawostki, w realnych zastosowaniach robisz co mozesz zeby wyciagnac maksimum wydajnosci wiec i7 7700k bedzie na 4.8ghz a ryzen 4.0ghz i zawsze ryzen przegra z i7
  • Odpowiedz
@majk3l: To prawda, że takie testy by się przydały i zapewne będą, ale testowanie zegar w zegar to bardziej ciekawostka. Wybierając procesor interesuje mnie ile mogę z niego realnie wycisnąć w normalnych warunkach (OC przy chłodzeniu powietrzem, mobo w rozsądnej cenie).
  • Odpowiedz
@majk3l: Ryzen był reklamowany jako procesor do gier, więc dlatego ludzie są zawiedzeni. Ciekawe skąd te fantastyczne wyniki na prezentacji, gdzie 1700 bił bodajże 6850k w BF1 o kilka-kilkanaście fpsów.
  • Odpowiedz
takie porownanie jest dobre tylko w ramach ciekawostki, w realnych zastosowaniach robisz co mozesz zeby wyciagnac maksimum wydajnosci wiec i7 7700k bedzie na 4.8ghz a ryzen 4.0ghz i zawsze ryzen przegra z i7

@corinarh: no tak, pełna zgoda. Tak samo i7 7700k 4.8ghz przegra z i3 7350K taktowanym 5,1GHz w aplikacjach wykorzystujacych tylko dwa, trzy wątki. Nie rozumiem więc tego wszechobecnego płaczu jakie to to AMD słabe (ʘ
  • Odpowiedz
@emjey20: no spoko i co z tego? może dlatego że głównie gracze byli na tych eventach dlatego były odpalone gry? to że były odpalone gry nie znaczy że procesor skierowany do graczy co widać po wynikach jasno i klarownie, zresztą przecież to jest jasne że gry nie są optymalizowane ponad 4R/8W także nie wiem kto by to brał do gier
  • Odpowiedz
@Jurigag jakbym #!$%@? reklamował auto na torze Nürburgring, a po premierze okazałoby się że nie potrafi go nawet przejechać, to faktycznie wszystko jest okej. Róbmy ludzi w #!$%@?, obiecujmy wydajność lepszą od Intela, a dajmy coś, co w testach potrafi się wysypać przy i3 :D Beka
  • Odpowiedz
@emjey20: przecież ma wydajność wyższą od intela w zastosowaniach profesjonalnych, o #!$%@? ci chodzi? świetny procesor i tyle, przecież każdy #!$%@? ogarnięty w komputrach wie że 8r/16w nie nadaje się do gier i to było wiadome że wydajność w grach będzie kiepska, ehh, szkoda strzępić ryja i tracić czas na ciebie
  • Odpowiedz
W testach #amd zabrakło mi porównań 1:1 równo taktowanych procesorów


@majk3l: A w testach aplikacji ktore obsluguja wiele wątków tez w/g tej logiki powinni porownac watki 1:1 z kaby? xD
Troche naciagana logika jak dla mnie
  • Odpowiedz
@majk3l: Jeszcze raz nawiaze do tego.

W testach #amd zabrakło mi porównań 1:1 równo taktowanych procesorów


Znalazlem porownanie 1:1 i ryzen nadal dostaje po dupsku w wiekszosci gier od oslabionego
  • Odpowiedz
@majk3l: A w testach aplikacji ktore obsluguja wiele wątków tez w/g tej logiki powinni porownac watki 1:1 z kaby? xD

Troche naciagana logika jak dla mnie


@dob3k: rdzeni, może źle się wyraziłem. Nie chodzi mi o porównanie 4GHz Ryzena do 4GHz 7700K, tylko 1 rdzenia 4GHz Ryzena do 1 rdzenia 4GHz Kaby, Broadwella i czego tam jeszcze nie wymyślą. Oczywiście przy tak samo taktowanych pamięciach. Chcę się tym samym dowiedzieć czy faktycznie prześciga Haswella tak jak się spodziewaliśmy, bo patrząc po nierównych testach potrafi dogonić nawet Skylake. AFAIK żaden z testów tego nie poruszył.

Fakt, nierówna ta wydajność Ryzena, ale
  • Odpowiedz
@majk3l:

Chcę się tym samym dowiedzieć czy faktycznie prześciga Haswella tak jak się spodziewaliśmy

Nie ma to znaczenia cumplu bo to straszny syntetyk. Nie do odzwierciedlenia w realnych aplikacjach/grach. Wynik nie mialby zadnego znaczenia tak naprawde. Ryzen/HEDT/xeon do pracy a 4790/5775c/6700/7700k najlepsze do zastosowan domowych w tym gier.

  • Odpowiedz