Wpis z mikrobloga

@L3stko: Oczekiwałem, ze skoro już muszą wciskać tam klimaty historyczne, to będzie to w jakikolwiek sposób z tymi ziemiami związane - a nie nazwa "Lech" i lecący biały orzeł. Ale tak - uważam, że np. nawiązanie do kolejek górniczych byłoby zajebistym klimatem, a przede wszystkim byłoby oryginalne i nawiązywałoby do regionu.
  • Odpowiedz
@L3stko: dla mnie to abstrakt. to wesołe miasteczko przypomina mi scenerię z Silent Hilla, a budują tam jakiś super hiper rollercoaster. Swoją drogą, co za dekiel tym zarządza? Zamiast zrobić coś, co podkreśliłoby sląskość, to budują jakieś z dupy zamki i jeszcze ta nazwa...
  • Odpowiedz
@onwoog: Oczywiście, może sobie wybudować co chce, a ja mogę komentować, że totalnie nie zna specyfiki regionu. Spoko, dzieciaki stąd i tak już z reguły nie wiedzą gdzie mieszkają, jaka jest historia ziemi ich rodziców i dziadków (przynajmniej tych, którzy tutaj mieszkali, a nie przyjechali za komuny). No, ale kto by się tym przejmował - po co nam nasza lokalna tożsamość ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ps.
  • Odpowiedz
@Oude_Geuze: Wiesz, od czegoś trzeba zacząć - przecież nie zrównają wszystkiego z ziemią. Kilka karasoli jest znośnych, a ten roller-coster przyciągnie znowu ludzi. Aczkolwiek mnie ogólnie wczoraj refleksja naszła, jak można było pozwolić, żeby Park Chorzowski tak się zapuścił. Masakra. #!$%@? nawet schody ukruszone jakby miały milion lat. Przecież to jest miejsce unikatowe na skalę Europejską - jeden z największych, jak nie największy w Europie park miejski.
  • Odpowiedz
@Leel00: A czemu nie zrobić coś w klimatach ogólnie pojętej industrializacji? Maszyna parowa itd.? Moim zdaniem klimat mega, trochę steampunka jeszcze dodać. I to by było takie bardziej nasze. Ale nie, lepiej jebnąć tandetnego orła, nazwać Lech i będzie można sprzedawać tandetne "patriotyczne" pamiątki przy okazji.
  • Odpowiedz
@onwoog: A ja to widzę tak, że próbuje się wyrugować naszą historię i dziedzictwo na każdy możliwy sposób. Tobie może to nie przeszkadzać - mi przeszkadza. I tak, martwię się tym, w sytuacjach gdzie nawet postawienie tablic w ślonskiej godce przy wjeździe do miasta jest komentowane jako "antypolskie" i zdradzieckie i niektórzy mają z tym problem. Ech, szkoda gadać.
  • Odpowiedz