Wpis z mikrobloga

#fotografia Jakiś czas temu się zastanawiałem czy dałbym radę tę przez wszystkich pogardzaną, ale nie przeze mnie fotografię ślubną robić. Temat biznesowo absolutnie mnie nie interesuje ale sprzętowo i technicznie już tak. No wiecie, tak bez przygotowania wejść do kościoła i bez lampy napierać w takim oświetleniu to potrzebuję naprawdę dłuższej chwili by się ustawić znaczy aparat. I jak mi obiektywy stykną. To nie takie hop.
Ja robię zdjęcia swojej rodzinie w domu na ISO 100 czy czasem sporo więcej to wiem na jakich czasach trzeba latać i jest tak sobie albo swiatlo.
Także fotografery ślubne jak nie robicie kiszki to pozdrawiam i podziwiam a o cenę sprzętu nawet nie pytam. ( ͡º ͜ʖ͡º)

btw. Ale zapytam bo ciekawym, na slub jedna puszka czy więcej, obiektywy jakie, światło się nie pytam bo za dużo?
  • 6
  • Odpowiedz
@skinnydog Nie robię ślubów ale nie wydaje mi się żeby był to pogardzany temat. Może i budzi uśmieszki, ale tym bym się nie przejmował - niejeden tak dorabia, wielu tak zarabia ;) Z tego co wiem to można przeżyć a jak robisz z pomysłem to brakuje miejsca w kalendarzu.

Canon 5d i może coś w stylu 24-70 i 70-200 żeby mieć manewr i tyle. Ew oba zapięte na dwa korpusy. Chyba
  • Odpowiedz
@skinnydog: Nie wyobrażam sobie abym z jedną puchą startował w tym temacie, moja piątka dwukrotnie padła ot tak - finito w tej chwili.
Kolejna rzecz- stałki 35/1.4, 24/1.4, bo tak to widzę i pasuje.
Zoomy owszem ale na drugim body i bez priorytetu.
Obycie z błyskotkami różnego typu, bo nie można zapomnieć o plenerach itp.
  • Odpowiedz
@skinnydog: potrzeba jasnego obiektywu np. 1.8/50 mm i odpowiednio dobierać ISO żeby czas naświetlania nie przekraczał 1/60 s. inaczej potrzebujesz wytrenowanej ręki snajpera i robienie zdjęć na bezdechu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
potrzeba jasnego obiektywu np. 1.8/50 mm i odpowiednio dobierać ISO żeby czas naświetlania nie przekraczał 1/60 s. inaczej potrzebujesz wytrenowanej ręki snajpera i robienie zdjęć na bezdechu


@nowoprzybyly: Ja nie mam problemu z robieniem zdjęć w takich warunkach tylko chcę zwrócić uwagę, że to nie jest łatwy i tani sport. A co do twojej rady z obiektywem jest całkowicie błędna bo na apsc potrzebujesz miejsca by na takim się ustawić
  • Odpowiedz
@skinnydog: 2 puszki to absolutnr minimum. Cos sie wydarzy ze sprzetem i co wtedy? Ja lece na nikonie d4s i d800 stalki od 20 do 85 plus zoom 24-70 i 14-24 ale tez nie ma co przesadzac ;) i nie ma co sie przejmowac co ludzie gadaja. Ja np fotografowac sluby po prostu lubie. A moze mam szczescie do fajnych par i mi to jeszcze nie zbrzydlo ;)
  • Odpowiedz