Wpis z mikrobloga

Czemu kobietom po urodzeniu dziecka #!$%@? tak mocno? Wracam sobie do domu, już ostatni zakręt, zjeżdżam ze ścieżki rowerowej na chodnik przy bloku, jadę przy krawędzi, a całą szerokością chodnika idzie ona.
Madka + dziecko + yorkoszczur, zwolniłem tak gdzieś do 3-5km/h i przy samej krawędzi przejechałem obok nim, a na pożegnanie usłyszałem że

jest ścieżka rowerowa!

No #!$%@?, jest 2 bloki obok przy jezdni, dopiero co nią jechałem. Zatkało mnie na tyle że zamiast grzecznie odpowiedzieć coś w stylu nie zesraj się, odpowiedziałem grzecznie, że ja tu mieszkam... Czy to może się przepisy zmieniły, że nie można rowerem jechać po chodniku, jak obok niczego nie ma? Chodnik w pobliżu matek to jak przejście dla pieszych?

#rower #pzm #matki
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy to może się przepisy zmieniły, że nie można rowerem jechać po chodniku, jak obok niczego nie ma?


@Michau_michau: Nie zmieniły się, dalej nie można ( ͡° ͜ʖ ͡°) Inna kwestia, że jeśli nie ma obok zwykłej drogi, to rzeczywiście idiotyzm.
  • Odpowiedz
@Michau_michau: Nie można. Jakoś nie kojarzę przepisów, które pozwalają jechać chodnikiem, gdy nie ma drogi obok, co najwyżej zakazujące jazdę na każdym chodniku. Ewentualnie dopuszczenie do jazdy po takim chodniku w paru wypadkach, ale tu chyba by to nie przeszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hardporecorn:
1. czy jeśli chodnik nie leży przy drodze w rozumieniu Art. 2 pkt 1) Ustawy PoRD jest chodnikiem w rozumieniu Art 2 pkt 9) ?
2. czy jeśli chodnik jest przy drodze oznaczonej jako "Droga Wewnętrzna" to nadal nie można po nim jechać rowerem?
Chętnie się dowiem.
  • Odpowiedz