Wpis z mikrobloga

#elektronika #komputery #laptopy

Potrzebuję kupić wejście słuchawkowe z wbudowanym toslink do wlutowanie na płytę główną lapka - pomożecie mi to znaleźć? Ewentualnie cały panel z wyjściem/wejściem audio od #lenovo #y580 bo wiem, że jest spięty z płytą główną przez taśmę.

Generalnie wypadła mi osłonka i widzę w środku 3 blaszki - jak rozumiem 2 dopowiadają za kanały a trzeci za uziemienie. Lewy kanał mi nie działa, którą mogę próbować dogiąć, żeby to naprawić?
Pobierz szczesliwa_patelnia - #elektronika #komputery #laptopy

Potrzebuję kupić wejście sł...
źródło: comment_ba359GDpcjPV0X1DVWvBHPvefdf8Q0n5.jpg
  • 8
@Tymian: Raczej nie - jak trochę wysunę jacka z wtyczki to słyszę w 2 kanałach - tylko wydaje mi się, że obydwa są jakby prawym. W sterownikach jak sprawdzam stereo to po naciśnięciu testu dla lewego cisza, prawy słychać w 2 słuchawkach. Czy to może nadal być to? Jakiś czas przerywało, pomagało dociśnięcie wtyczki w jedną stronę.
@szczesliwa_patelnia: no to znaczy że blaszki poszły. Poszukaj w necie schematu tego lapka, przy odznaczniku tego jacka audio będzie podany part number po którym znajdziesz dokładnie taki jack.

Albo wpisz w aliexpress lenovo y580 audio jack i zamów z chin :)
@Tymian: Nie mam odpowiedniego aparatu, ale ze środka blaszki nie poszły - widzę jakby 4, z czego 2 oddzielnie a jedna jest jakby pod drugą. Szukałem w necie i nie widzę nigdzie jak to ma wyglądać. Nie chcę czekać miesiąc z Ali i później lutować 10 pinów - za duża szansa, że coś zepsuję znając mnie : D