Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie z którym teoretycznie mógłbym się skierować do jakiegoś PClaba czy innej elektrody ale wolę zapytać Was, bo Was bardziej lubię :D

Specyfikacja mojego czteroletniego komputerka (stacjonarnego ) to:

procesor: Intel i5 3570 3.40GHz
RAM: Corsair 2x4GB 1866MHz
karta graficzna: GeForce 660Ti

Battlefield 1 przy rozdzielczości 1920x1024 i detalach średnich chodzi w stałych 60 klatkach. No dobra czasem spadnie do ~55 ale to rzadkość.
Natomiast w przypadku gdy gramy ze znajomymi w League Of Legends i pomiędzy rundami zdecyduję, że pyknę sobie TDMa w Battlefieldzie (mając cały czas włączonego klienta LoLa) to odczuwam spadki klatek. Tak samo dzieje się gdy jest odpalony np Chrome z wieloma zakładkami w których dajmy na to są jakieś filmy zbuforowane.
Teraz pytanie do Was. Czy jest to wina za małej ilości pamięci RAM? Bo przecież Chrome czy LoL też go trochę potrzebują. Czy może procesor nie jest w stanie nadgonić tego co mu narzucam? Sam Battlefield wymaga 8GB ramu.
Nie znam się na tym tak dobrze jak co poniektórzy dlatego chciałem zapytać, bo być może wystarczy dobić do 16GB i problem zniknie. Procesora aktualnie nie mam możliwości zmiany ze względów finansowych ( bo jak już kupować to coś mocnego miast ciut lepszego ) mogę go jedynie wykręcić do góry (na czym też się nie znam ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) bo chłodzenie które mam wsadzone (BeQuiet Dark Rock 3) mi na to pozwala.

Co sądzicie?

#pcmasterrace #komputery
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Januszek_z_Koluszek123: Czyli powinienem przestudiować kręcenie procesora i zaopatrzyć się w dodatkowe 8GB tego samego RAMu co mam. Ogólnie jestem z obozu Intela i Nvidii i z przyczyn bliżej niewyjaśnionych nie chcę się przesiadać na AMD i Radeona.
Planuję w tym roku kupić GeForca 1060 o ile pieniążki pozwolą. No ale teraz widzę, że jednak procesor też się przyda nowy xD
  • Odpowiedz
@Januszek_z_Koluszek123: Z głodu nie umieram, po prostu mam też inne wydatki, inne priorytety. W komputerze chcę mieć Intela i Nvidię. Od 99' używam ich produktów. Raz się przesiadłem na AMD i Radeona i mam złe wspomnienia.
  • Odpowiedz