Wpis z mikrobloga

co sadzicie o #freecodecamp ?
wlasnie dzisiaj zaczalem uczyc przy pomocy tego front-edu, przeszedlem trzy pierwsze czesc kursu o front-endzie(podstawy html,jquery i ccsa) i teraz mam do zrobienia dwie stronki internetowe, podoba mi sie kurs w formie interaktywnej, juz kiedys probowalem sie uczyc html5,js i css z kanalu "pasja informatyki" ale te filmiki byly strasznie rozwleczone i usypiajace

macie jeszcze jakies protipy z czego sie uczyc? a moze jakies zadania do rozwiazania etc?

#frontend
  • 6
  • Odpowiedz
macie jeszcze jakies protipy z czego sie uczyc? a moze jakies zadania do rozwiazania etc?


@aleroc: mało masz zadań na FCC? Tam jest ogrom rzeczy do ogranięcia, a sposób nauki chyba najlepszy z mozliwych, bo poza teorią robisz na bieżąco praktykę.
  • Odpowiedz
@aleroc: Skończ freecodecamp, albo to co Cie z tego interesuje i zakoduj jeszcze z 2-3 psdki. HTML i CSS to rzecz w miarę do ogarniecia, zabawa zacznie się z JS jak będziesz chciał robić coś więcej niż tylko slidery w jQuery.
  • Odpowiedz
@aleroc: ja robie. Niedawbo zaczalem. Mam juz za soba tribiute page i podstawy jsa. Ominalem narazie zrobienie portfolio i klepie alkgorytmy w js. Z tych podstawowych algo mam juz polowe zrobiona. Nie wiem czy to tylko e moim odczuciu ale ta strona jest mocno nastawiona na samodzielne doczytywanie i uczenie sie. I o ile prosty tribiutr page ogarnalem w jeden dzirn na poczatku to juz portfolio wydaje sie byc duzym przeskokiem
  • Odpowiedz