Wpis z mikrobloga

1.
Mam dwa arkusze po 65k wierszy każdy w jednym skoroszycie. Czy jest jakiś sposób na wyszukanie w którym arkuszu jest dana wartość? Chcę, aby do komórki zwróciła się jakaś informacja w którym arkuszu mogę znaleźć to czego szukam, np nazwa arkusza.

Poradziłem sobie dopisując kolumnę z numerem arkusza do każdego rekordu + wyszukaj pionowo, ale z ciekawości spytam czy jest jakieś rozwiązanie bo moje na pewno nie jest optymalne.

2.
Te same dwa arkusze po 65k wierszy, problem jest w tym, że w drugim arkuszu jest tylko 10k unikalnych rekordów a reszta się powiela z poprzedniego. Czy jest jakaś inna droga niż vba do czyszczenia powielonych wierszy? (dane są ułożone alfabetycznie, w jednym arkuszu A-Z w drugim Z-A, więc jeżeli mamy dane ostatniego rekordu w arkuszu A-Z to wystarczy go znaleźć w Z-A i usunąć wszystko co jest poniżej).
#excel
  • 3
  • Odpowiedz
@MarekKillerMirek:

Jeżeli VLOOKUP nie znajduje wartości wywala błąd #N/A Funkcja ISNA() zwraca PRAWDA, jeżeli wartość jest błędem #N/A.

IF(NOT(ISNA(VLOOKUP())),"Znalazłem w pierwszym arkuszu,IF(NOT(ISNA(VLOOKUP())),"Znalazłem w drugim arkuszu","Nie znalazłem w żadnym"))


Nie mam excela na tym kompie to nie wiem czy to zadziała
  • Odpowiedz