Wpis z mikrobloga

@JohnMaxwell: raczej mam na mylsi nie zadbane, ogolnie kobiety zwracaja uwage na wiele rzeczy, czesto kazda ma inne wyczucie, ale jednak jesli patrzą to na to, czy dba o siebie = myje ;) czyli to o co pytasz jest w duzej mierze wyznacznikiem.
@JohnMaxwell: tak, ale pamietaj, co innego gdy masz 15- 19 lat, gdy laski w sumie to siano w glowie, postrzeganie swiata przez pryzmat losowych wartosci, nawet te mądre, mają jeszcze pokręcony system oceny. I tylko potem rozwija się to, tak na poziomie 25- 27 czujesz sam to, a jesli nie , to kobieta da Ci poczuć :P I z dwojga złego, lepiej zadbać bardziej niż dać się z punktować
@vasil: Dlatego takie miłości romantyczne, emocjonalne, pełne uniesień, natchnione, to ten wczesny czas, 20-25 lat. Ja tak miałem i takie obserwowałem. Już nie gówniarze, ale jeszcze naiwnie młodzi. Nie dorośli, ale też już nie dzieci. Jeszcze w głowach pragnienie uniesień, zdolność do pomijania codzienności, tego co skłąda się na życie - obowiązków, rachunków, kredytów. Jeszcze nie tak wpatrzeni w pieniądze. Jeszcze zdolni żeby kochać aż do bólu brzucha nocą, kiedy miłość
@vasil: Młodzieńcze zakochania są czyste i szczere, głupie, owszem bywają naiwne, ale są czyste. Później można kochać, ale kocha się inaczej, miłość staje się kontraktem. Uczucia mogą dominować, ale nie są już jedyną treścią związku. Miłość nie wystarcza już aby ze sobą być. Potrzeba obok miłości innych składowych wspólnego życia
@JohnMaxwell: troche brzmi jak by mowic o ludziach, co pracuja na roli, ze sa szczesliwi, bo maja iq na poziomie gleby, brak wykształcenia... nie... bycie zacofanym emocjonalnie i intelektualnie nie jest wcale oznaką bycia czystym, po prostu glupim. Kazde doswiadczenie bez swiadomosci i wiedzy jest płytkie, slabe i miałkie. Jak pierwsze piwo, które było sikaczem, czy pierwszy seks, który był.. no wlasnie był... sentymnet najgorszą rzeczą jaką można sobie robić
@vasil: Mając 35 lat nie kocha się tak jak mając lat 20. To oczywiste. Nie neguję tej późniejszej, ale co do skali uderzenia emocji, pierwszeństwo daję tej młodej. Dojrzała miłość dlatego jest dojrzałą, że zanim do niej doszło, była i ta rozbijająca głowę, i ta interesowna, i inne. Doświadczenia są drogą do miłości wiecznej, nawet jeśli zgodzić się z pisarzem, że z rzeczy wiecznych najmniej trwała jest miłość. Ta pierwsza często