Wpis z mikrobloga

Mirki możecie polecić jakiś system oczyszczania wody? Chodzi o sprzęt, który można podpiąć do kranu w kuchni. Bardzo podoba mi się (wizualnie i systemowo) rozwiązanie Xiaomi - jest kompaktowe i nie wymaga ingerencji w instalację. Może na rynku są dostępne podobne, albo lepsze rozwiązania, które jednocześnie nie zabijają ceną (urządzenia i filtrów), a nie trzeba ich ściągać z drugiego końca świata?

#pytanie #woda #cokupic #filtrdowody
  • 8
@blooqkazoo: Firma nie ma większego znaczenia. Chciałbym uniknąć przeróbek w orurowaniu pod zlewem (mało miejsca), dlatego wskazałem na pomysł Xiaomi. Oczywiście jak trzeba to trzeba, ale muszę być przekonany, że warto ( w sensie - stosunek cena/jakość/efekt jest odpowiedni do włożonego wysiłku i wart wypieprzenia połowy rzeczy z szafeczki pod zlewem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Coś konkretnego przemawia za tą firmą? Ich ceny są lepsze, jakość jeszcze
@zagu: Na początku napisze że nie posiadamy żadnej osobnej instalacji z filtrami ale z racji ze mamy mega twarda wode zdecywowalismy się na dzbanek z filtrem. Zanim zdecydowalem się na Dafi braliśmy pod uwagę jeszcze Brita, Aquaphor i Laica. Zdecydowaliśmy się na Dafi bo filtry nie są drogie i są ogólno dostępne w takich sklepach jak MM czy Rossmann. 1 filtr wystarcza Nam na miesiac (filtruje 200l wody). Używamy przefiltrowanej wody
@blooqkazoo: Jak już pisałem - dzbanek mam. Problemem nie jest kamień (co dzbanek eliminuje). Od jakiegoś czasu woda nie pachnie zbyt ładnie i chciałbym zainwestować w skuteczniejsze filtrowanie niż tylko "dzbankowe".
@zagu: Rozumiem. Zerknij na filtry przepływowe które mają w swojej ofercie. Ja wlaśnie rozważam ich zakup. Plusem jest to że nie widać tego w kuchni czy gdzie tam je zamontujesz. Wymaga małej ingerencji w instalację no i filtry wymienia sie co 6 miesiecy.