Wpis z mikrobloga

Są tu jacyś posiadacze drukarek 3D ale w technologii SLA czyli takiej w której kolejne warstwy powstają poprzez utwardzanie żywicy? Jaki byłby najsensowniejszy zakup tak do 10 tys.? Zależało by mi na wydruku małych elementów głównie do modelarstwa. Z tego co się orientowałem to w okolicy 8-9 tys. można dostać drukarkę Nobel 1.0 Advanced lub LIQUID CRYSTAL High Resolution.
Według mnie lepsza była by ta Liquid Crystal, lepsza rozdzielczość XY, rozdzielczość Z na takim samym poziomie. Tańsze żywice. Najlepiej cenowo wypada Duplicator 7, ale z tego co wiem to wypuścili tylko mocno ograniczoną liczbę tych drukarek.
#drukarki3d #druk3d #drukarka3d
  • 19
@amisobad nie wiem co lepsze projektor, LCD czy laser. Pole robocze nawet i 10 cali by starczyło. Główne przeznaczenie to modelarstwo w małych skalach typu 1:48 czy 1:87. Wiadomo kiedy duplicator się pojawi?
@Horvath: Duplicator 7 właśnie zniknął (zaginol na zawsze:P) ze strony producenta. Nie wiadomo kiedy (i czy) się pojawi. Do 10 tys zostaje rzeczywiscie liquid crystal oraz nobel. Możesz mi podesłać model do druku na liquid crystal, zobaczymy czy się uda. Dobre drukarki SLA zaczynają się od 19 tys, np. Formlabs form 2.
@Sebql: zniknal bo duzo rzeczy musza zrobic na nowo a poza tym inna pokrywa bedzie w drugiej wersji. Mozna wiec powiedziec, ze bedzie zupelnie inaczej wygladac. Ostatnio byla mowa o wzniowieniu wysylek pod koniec lutego.